ХОРОСКОП ЗА КРАЈОТ НА 2020 ГОДИНА И ПОЧЕТОКОТ НА 2021 ГОДИНА! Позитивни промени нè очекуваат веќе во јануари, а еве кога сè ќе тргне наопаку!

30 декември, 2020
хор

Последните денови во 2021 година ќе бидат обележани со полна Месечина во знакот на рак. Ни носи зголемени емоции, од плачење, немир и тага, сè до среќа и адреналин.

Во ситуации како оваа, кога емоциите ве обземаат, музиката прво може да ви помогне. Пуштете ја омилената музика и пејте – ова е еден од начините да ја ослободите душата.

Не срамете се да плачете затоа што солзите лекуваат. Ако плачете, плачете и на тој начин го отклучувате срцето, ослободете се од емоциите што ве спречуваат да дишете со полни бели дробови.

На новогодишната ноќ, Месечината се претвора во знак на Лав и носи олеснување, но и можност да блесне. Ќе се чувствувате како да сте најблиску до најдобрата верзија за себе. Самодоверба, одлучност, радост, добра енергија, се само некои од пријатните изненадувања што ве очекуваат во пресрет на 2021 година.

Влезете во новата година смело, со јасна визија, мир во срцето и сонце во душата. И запомнете – Само вие имате право да одберете како ќе живеете.

horoskop, smeh, priroda, par, ljubav, devojka

Ние често сме склони да ги заборавиме новогодишните резолуции на крајот на јануари, но оваа година ги паметите. Повторувајте ги секој ден како лична афирмација или мантра за да го постигнете она што искрено го посакува вашето срце. Без оглед на промените и предизвиците, никогаш не губете ја својата волја!

Промените веќе не чекаат во првата половина на јануари, а во февруари се соочуваме со ретрограден Меркур кој ќе сруши многу граници. Март носи одлична можност за позитивна трансформација, а април е месецот во кој целосно ќе се опуштите.

Најголемите предизвици нè очекуваат во мај и јуни кога повеќето од планетите ќе бидат во ретроградно движење и ќе се појават затемнувања. Ќе бидеме на големиот пат кон нов живот, но тогаш доаѓа летото – период во кој ништо не може да ве спречи да направите нешто совршено добро за себе.

Во 2021 година нè очекуваат многу учење, нови лекции, но и отпорност на промени (Сатурн), многу иновации во технологијата (Водолија) и големи можности (Јупитер).

Ќе има немири во областа на финансиите (Уран), како и промени во структурите на управување (Плутон во Јарец). Реструктуирање на компанијата, промени во туризмот, отпуштања и нови вработувања, промени во финансиите, маркетингот и трговијата – сите овие ситуации се можни во февруари, јуни и декември.

Пред нас е разновидна и шарена година во која не чека динамичен живот. Во првата половина од годината, одете полека, чекор по чекор кон вашите цели, а во втората, проверете дали темелите не ви се тресат (јули и август).

Без оглед на препреките, предизвиците и околностите – уживајте во секој скапоцен момент!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris