Хороскоп за оваа седмица 05.10 – 11.10

5 октомври, 2020
download (1)

ОВЕН

ЉУБОВ: Ќе се интензивира можноста за излегување и доста невообичаени забави. Многумина ќе го подобрат својот социјален живот, ќе сретнат интересни лица и ќе има такви кои ќе бидат на раб да се заљубат. Колку повеќе мислите на другата страна, толку повеќе таа ќе мисли на вас.

КАРИЕРА: Ќе се двоумите дали да ги земете работите во ваши раце или да ги оставите другите да ја водат целата работа. Овој пат можете да направите похрабри потези затоа што сè што правите, под услов да не го присилите, најмногу ќе вроди со плод. Затоа, одете бавно и организирано.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Само продолжете, но и одморете се.

БИК

ЉУБОВ: Оние кои се во долга врска ќе станат свесни колку се важни малите и навидум непривлечни работи во приватниот живот. Ќе биде добро. Тие ќе уживаат да бидат позрели и дискретни. Слободните ќе излезат без големи љубовни амбиции.

КАРИЕРА: Веројатно ќе добиете поддршка од другите за вашите деловни планови, но со тоа ќе дојде и потребата да реагирате или да ја критикувате целата работа. Не го правете тоа. Ќе поминете далеку подобро ако се воздржите од коментари. Имајте го тоа на ум.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Престојот во природа би бил добар за вас.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Сè уште се чувствува како да не е вистинското време за љубов. Не сте во право, затоа што почнуваат да ви се отвораат подобри и подобри љубовни можности. Само вие можете да се запрете. Затоа љубовта ќе зависи од вас. Игнорирај ги блокадите и продолжи понатаму.

КАРИЕРА: Се чини дека сите чекаат нешто, но веќе нема да чекате ништо. Најмногу затоа што сè е таму, пред вас. Коцките се редат со сè поголема брзина и зависи од вас да се прилагодите најдобро што можете. Ова ќе оди лесно со мала дисциплина. Можностите се таму.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Застанете повремено.

РАК

ЉУБОВ: Љубената личност ќе зрачи повеќе од вас, затоа слободно оставете ја да ве води. Таа ќе го дизајнира вашето време заедно далеку подобро отколку вие овие денови. Предајте и се со самодоверба. Бидете како дете и двајцата ќе бидете добро.

КАРИЕРА: Обожавате да работите со луѓе, но овие денови ги цените работните места кои се стабилни. Безбедноста е тема за која ќе бидете задоволни да разговарате со колегите. Вашите деловни интереси ќе ги насочите според споменатите критериуми. Тоа ќе биде чекор напред.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Откријте кое хоби би ве направило среќен.

ЛАВ

LOУБОВ: Конечно ќе има релаксација кон која сте се стремеле помеѓу вас и вашата сакана. Ништо повеќе нема да биде принудено, а деновите спонтано ќе ви донесат можности за љубов. Вашето лично незадоволство ќе дојде од други области на животот, затоа игнорирајте го.

КАРИЕРА: Вашата работа ќе изгледа почудно и почудно. Сепак, тоа е само ваша гледна точка. Сега имате доволно причина да работите во мир, но напорот ќе ве стигне. Затоа, добро организирајте се. Духот го води телото, но на телото понекогаш му треба пауза.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вежбајте јога.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Оние кои се веќе во врска ќе гледаат да ги зајакнат односите со саканата личност. Ќе функционираат уште некои мали правила и ќе бидат поставени постабилни критериуми за меѓусебно однесување. Оние што се уште се сами нема да излегуваат премногу, но и нема да се чувствуваат лошо.

КАРИЕРА: Се соочувате со предизвиците на дипломатијата и толеранцијата. Само со примена на такви вештини, можете да успеете. Самовработување или самостоен притисок не е добро поставено за вас во моментот. Клучот за успехот лежи во работата со другите околу вас.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не претерувајте со храна и пијалоци.

ВАГА

ЉУБОВ: Започнува фазата на интензивни излегувања и бројни можности за љубов. Вашиот социјален живот одеднаш ќе оживее и ќе стане толку богат што на почетокот можеби нема да можете ниту да се справите. Прифатете покани, облечете се и одете меѓу луѓето. Ве чекаат.

КАРИЕРА: Пред вас е многу работа, и ви треба многу енергија. Можеби понекогаш немате инспирација или мотивација за сè што треба да направите. Затоа е важно уште подобро да се занимавате со полето на работа со кое се занимавате.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Олеснете го притисокот и спијте малку.


СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе возите смирено и безбедно во поголемиот дел од неделата. Од време на време ќе се вклучите во мрежа од различни луѓе и вешто ќе комуницирате со нив. Оние кои се уште се сами лесно ќе наидат на нови лица, а на некои многу ќе им се допаднат. Сепак, ќе се стремите кон необврзувачки.

КАРИЕРА: Веројатно добро ќе напредувате во службените активности. Некои ќе постигнат решенија што биле невозможни подолго време. Ќе бидете задоволни и со материјалните достигнувања, но светот на идеи сепак ќе биде предизвик на кој не можете да одолеете.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Следете ја вашата интуиција.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Во вашите лични односи ќе владее релаксација или рамнодушност. Многу парови ќе уживаат без притисок да мораат да излезат некаде или да докажат нешто некому. Повремено, исто така, ќе бидете склони кон повлекување и криење емоции, но ова ќе биде минливо.

КАРИЕРА: Следниот пат кога ќе стигнете до сцената кога треба да бидете во служба на другите. Токму оваа особина достојна за доблест ќе се појави во центарот на вниманието овие денови, најмногу затоа што ситуацијата ќе се развива во таа насока. Ќе им помогнете на многумина околу вас.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не штеди, имаш сила.


ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Сè уште ќе бидете во искушение одвреме-навреме да се карате, да се спротивставувате или да ја критикувате другата страна. И обратно, другите можат да ве критикуваат. На крајот на неделата започнуваат малку подобри љубовни денови, но сепак постои можност за провокации.

КАРИЕРА: Ќе истражувате нешто, но нема да бидете сигурни ниту што е тоа. Како резултат, повремено ќе изгледате збунето, и пред себе и за колегите. Паузирајте и размислете прво за тоа кои се вашите деловни приоритети и цели. Јасно дефинирајте ги.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не брзајте со ништо.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Атракциите со кои ќе се соочувате секој ден ќе разбудат во вас заспани соништа за љубов од бајка. Ќе имате толку многу мотивација што би можеле да претерате со забави, но и со jeубомора. Не ги занемарувајте своите должности од другите области на животот заради сето тоа.

КАРИЕРА: Старата изрека дека ако добиете лимон од животот, од него ќе направите лимонада, ќе важи и овој пат.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Силата е во вас.

РИБА

ЉУБОВ: Се повеќе и повеќе луѓе ќе се соберат во вашата куќа. Едноставно, ќе им се допадне вашето друштво. Ако веќе сте во врска, ќе поминете повеќе време со тим познаници и партнер отколку сами со партнер. Никој нема да ти се спротивстави, но понекогаш си сам.

КАРИЕРА: Имате сè поотворен пат за професионален развој. За некои, ова ќе се покаже како подобра врска и соработка со луѓе од професијата или со странци. Е има и такви кои ќе патуваат преку границата за работа.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Подобрување на здравјето и кондицијата.