И животните можат да заработуваат милиони: Погледнете кои од нив станаа инфлуенсери!

5 јуни, 2020
11250107_372305116299617_1016926965_n

Оние кои на време го воочиле потенцијалот во своите миленичиња, успеале и да заработат од него.

Домашните миленичиња се сè повеќе влијателни во светот, па така во последните неколку години имаме бројни кампањи за животни, агенции, брендови и слично. Овие домашни миленици се доказ дека не мора да бидат луѓе за да соберат милионска публика и да заработат милионски приходи.

View this post on Instagram

💗

A post shared by j i f f p o m (@jiffpom) on

Со над 31, 4 милиони следбеници на Инстаграм, овој померанец држи два рекорди во Гинисовата книга поради брзината на своите ситни нозе.

Второ на листата е ова куче, со преку 10, 4 милиони следбеници. Неговата предност е што бил во допир со светски познати ѕвезди, како Шакира и Тејлор Свифт.

Мачката Нала има 7 милиони следбеници, а нејзиниот сопственик е еден од првите основачи на трендот “животни на Инстаграм”, почнувајќи од 2012та година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi