Има 7 години а веќе е милионерка: Со една објава на инстаграм заработува повеќе од некој за цела година

10 октомври, 2020
230595_insatgram-naslovna_ls

Мини инфлуенсерите, како што често се нарекуваат, стануваат сè попопуларни, а како што психолозите ја испитуваат оваа појава, нивното богатство само расте.

Овие деца заработуваат повеќе од некој цела година со само еден пост на Инстаграм. Меѓу децата кои се популарни на Инстаграм беше и девојчето Еверлеј Роуз Сутас, која е веќе милионер на само 7 години. Нејзиниот профил го води нејзината мајка, која е модна блогерка и фотографка од Лос Анџелес. Еверлеј има 5,1 милиони следбеници, а има и свој канал на YouTube. Според најавата, таа заработува помеѓу 5 и 15 илјади евра, што е скоро еден милион и осумстотини илјади динари. Овие малечки не заостануваат. Ова се најплатените мини sвезди на инстаграм:

View this post on Instagram

First day of 2nd grade📚✏️

A post shared by Everleigh Rose (@everleighrose) on


Ели Лајвли МекБрум – @elle

Четиригодишната Ели Лајвли МекБрум, ќерка на канадската актерка Кетрин Паис и американскиот кошаркар Остин МекБрум е втора на списокот „Беле Бејби“ и заработува од 5 до 10 илјади евра по објава. Има пет милиони следбеници и просечно еден милион лајкови. Ели често се слика со својата сестра, едногодишната Алаја, која е на петтото место на оваа листа, и неговиот брат Стил, кој има само три месеци и веќе собра милион следбеници.


Семејството Стауфер – @kcstauffer Симпатичните близначки Ема и Мила Стауфер, петгодишни деца од Аризона, се sвездите на профилот на Инстаграм на нивната мајка Кети Стауфер, а се проценува дека заработуваат од 5 до 10 илјади евра според спонзорираната објава. Кети, која е во брак со Чарлс, ја започна страницата неколку години пред да се родат девојчињата, но сега е позната по своите креативни фотографии од Миле и Ема.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum