Јапонски хороскоп: Проверете ја судбинската поврзаност со луѓето околу себе!

16 ноември, 2020
dreamstime-s-25008571_PjnPmqM


Според Кигаку, јапонската наука за совпаѓање на судбините, на секој од нас при раѓање му е дадена една од деветте sвезди што го означува нашиот карактер и станува наш водич низ животот. Во зависност од ѕвездата под која се родени, поединците можат силно да бидат привлечени и да се сложуваат одлично или да бидат одбивни едни на други и никогаш да не најдат заеднички јазик. За почеток, пронајдете ја вашата sвезда до годината кога сте родени, вашиот ѕвезден К број. Многу е лесно да се пресмета. Додадете ги последните две цифри од годината на раѓање. Ако збирот е двоцифрен број, додадете ги тие две цифри за да добиете едноцифрен број. Потоа одземете го тој број од бројот 10 и ќе го добиете вашиот ѕвезден К број.

На пример, ако сте родени во 1989 година, формулата би изгледала вака:

8 + 9 = 17

1 + 7 = 8

10 – 8 = 2

Вашиот К број е 2.


1. Бела вода

Луѓето родени во овој знак се карактеризираат со прилагодливост и релаксација. Тие се пријатни и затоа се омилени во општеството. Од друга страна, тие можат да имаат проблеми со независноста, со создавање на сопствена слобода, и честопати ги мачи неизвесноста.

За жени – тие најдобро се совпаѓаат со 6 и 7.

За мажи – најдобар пар се 3 и 4.


2. Црна земја

Овие се индивидуи со прекрасен карактер, тие се избалансирани, ненаметливи и грижливи кон луѓето околу нив. Тие не се склони да донесуваат независни одлуки, па затоа најдобро функционираат како тимски играчи, соработници на разни проекти за кои е потребно трпеливост и флексибилност.


За жени – најдобро се согласувате со 9.

За мажи – најдобро одат со 6 и 7.

3. Светло зелено дрво

Тоа се луѓе полни со енергија и вродени детски љубопитни, па затоа одлично се снаоѓаат во креативни или социјално корисни работи. Тие се весели и активни, секогаш подготвени за нови предизвици. За време на работата, тие знаат како брзо да се уморат и не можат да издржат монотонија, таа им ја исцрпува позитивната енергија од телото. Личностите родени под овој знак често постигнуваат успех до 30-годишна возраст.


За жени – најдобро се согласувате со 1.

За мажи – најдобро се согласувате со 9.


4. Темно зелено дрво

Личностите родени во овој знак се крајно амбициозни и практични. Тие обично успеваат во бизнисот до 40-та година од животот, па подоцна знаат како да изберат помирен начин на живот. Тие се срдечни и пријатни по природа, затоа луѓето ги сакаат.


За жени – најдобро се согласувате со 1.

За мажи – најдобро се согласувате со 9.


5. Жолта земја

Тоа се луѓе со силна индивидуалистичка личност кои се склони кон конкуренција и не сакаат да бидат водени од никого. Тие многу ја ценат искреноста и искреноста и не толерираат залудни разговори и дискусии. Тие немаат проблем да ги искажат своите мислења и ставови отворено и директно.


За жени – најдобро се согласувате со 9.

За мажи – најдобро се согласувате со 6 и 7.


6. Бел метал

Луѓето родени под овој знак имаат исклучителна самоконтрола, се независни, сериозни и доследни. Тие имаат тенденција да се борат за највисоките позиции и не мируваат се додека не ја постигнат целта што си ја поставиле за себе, само тогаш се среќни. Успехот се јавува почесто во подоцнежните години отколку во младоста.


За жени – најдобро се согласувате со 2,5и 8.

За мажи – најдобро се согласувате со 1.


7. Црвен метал

Ова се многу талентирани луѓе полни со разни идеи кои се склони кон брзо размислување и лесно донесување одлуки. Тие се потпираат на сопствените сили и можности.


За жени – најдобро се согласувате со 2,5и 8.

За мажи – најдобро се согласувате со 2,5и 8.


8. Бела земја

Под овој знак се раѓаат луѓе кои се стремат кон совршенство. За нив, мотото на животот е да го постигнат најдоброто и најмногу во сè. Овие лица ги споредуваат астролозите со фениксот затоа што имаат одредена моќ да ја поправат својата судбина – повторно да се издигнат од пепелта до незамисливи височини.


За жени – најдобро се согласувате со 9,

За мажи – најдобро се согласувате со 6 и 7


9. Пурпурен оган

Овие се активни и квалификувани индивидуи кои се чини дека имаат одреден магнет за привлекување богатство. Тие често се богати. Тие имаат површна природа, иако изгледа дека оние што не ги познаваат добро стојат пред внимателни личности. Тоа се луѓе кои генерално немаат трпеливост или волја да анализираат и да влезат во сржта на нешто или некого.


За жени – најдобро се согласувате со 3 и 4

За мажи – најдобро се согласувате со 2, 5 и 8

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi