ЈАПОНСКИ РИТУАЛ ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ ПАРИ! Парите ќе ви залепат доколку направите неколку едноставни работи

21 ноември, 2020
пари
  1. Парите треба да се чуваат во бел паричник

Најдобро би било да е направен од змија, иако ова е најскапата варијанта. Верувањето е поврзано со јапонската божица на богатството, Бентен, која некогаш добила форма на бела змија. Со текот на времето, оваа приказна се прошири толку многу што сега секој што сака да привлече пари чува барем малку пари во бел паричник.

  1. Чувајте барем една билка за пари во куќата

Повеќе растенија го носат овој популарен прекар. Меѓу нив е познатата билка „долар“, но и златниот бршлен го следи верувањето дека привлекува богатство. Треба да бидете многу внимателни да нема суви лисја на растението, бидејќи тогаш парите ќе ја напуштат куќата.

  1. Задолжително ставете паричка во џебовите на вашата нова гардероба

Кога и да купите нешто ново од облеката, ставете паричка во секој џеб. Ова е старо суеверие кое ја придружува поговорката „како се радува“ или „како привлекува“.

japansko drvo biljka novac
  1. Никогаш не ставајте пари на подот

Наспроти нашето верување дека монетите треба да се фрлаат во аголот на нова куќа или продавница, фенг шуи не советува да се става што било што содржи пари на подот. Ова исто така важи и за чанта или паричник.

  1. Никогаш не свиркајте во куќата

Ова верување потекнува од Европа, но се шири низ целиот свет. Се верува дека свиркањето привлекува негативна енергија и злобни сили што ќе ви ги одземат имотите. Порано се велеше „не свиркај, ќе привлечеш глувци во куќата“. Опасните штетници што можат да го уништат снабдувањето со храна во куќата сега се симбол на одводот на богатството од куќата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi