Како да исушите портокали и да направите новогодишни украси: Убаво мирисаат и уште поубаво изгледаат

19 декември, 2020
237335_shutterstock-242028610_ls

Доколку оваа година сте решиле да ја декорирате вашата куќа со сушено овошје, ви предлагаме да бидат портокали и црвен грејпфрут бидејќи тие едноставно изгледаат убаво нанижани и обесени. Измијте го овошјето, а потоа исечете го на редовни кругови со остар нож. Најдобро е да користите остар, голем нож и стабилна табла за сечење. Користете ги оние овошја што станаа помеки и кои ретко ги јадете.

Круговите, приближно иста дебелина, наредете ги на хартија за печење во голем плех. Најдобро би било да ги исушите на температура од 100 степени Целзиусови, иако зависи од рерната. Некои луѓе сушат агруми на повисока температура, некои на пониска температура.

Pomorandže, citrusi, Novogodišnji Ukrasi

Ќе ви требаат околу половина час да го исушите првата тура цитруси. Извадете ги цитрусите од рерна само кога ќе видите дека изгледаат како чипс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi