Како да научите да ја толкувате наталната карта: Дознајте повеќе за хороскопот на вашиот партнер!

11 декември, 2020
ljubavhoroskop-830x0

Наталната карта открива работи за вашата личност и за тоа кој сте, па споредувањето со податоците на вашата друга половина може да ви покаже колку сте компатибилни. За вистински да го разберете хороскопот и хороскопот на партнерот, прво мора да ја погледнете вашата натална карта.

Астрологот Франческа Оди откри што да бараме во нечија натална карта за да открие дали некое лице е компатибилно со нас. Кога ќе се создадат нежни чувства и симпатии за некого, погледнете го неговиот хороскоп и ќе знаете дали ова е вистинската личност за вас. Франческа исто така објасни дека астрологијата може да ви помогне да разберете зошто повторувате грешки во вашите односи.

Спротивностите се привлекуваат

Сите сме слушнале дека спротивностите привлекуваат, а астрологијата го докажа тоа. Ова е фраза што се користи со векови, но од каде потекнува? Знаците спроти едни на други во хороскопската точка се природно привлечени. Значи, знаците што имаат шестмесечна разлика во нашиот календар се природно магнетизирани.

  • Овен и Вага
  • Бик и Скорпија
  • Близнаци и Стрелец
  • Рак и Јарец
  • Лав и Водолија
  • Девица и Риби


Исти или спротивни знаци? Дискутабилно е што прави добра астролошка комбинација, но Франческа смета дека вашите знаци треба да бидат исти или спротивни.

– Астролозите сакаат да разговараат за тоа што е добро вклопување, и јас ќе продолжам со идејата дека има толку многу нијанси и работи на кои исто така треба да се обрне внимание – рече таа. Штом се наоѓаат вашата Венера, Марс, Меркур, Сонцето и Месечината, може да забележите дека луѓето што ги сакате ги имаат тие планети во иста позиција како вас или обратно. Се чини дека ова е основниот принцип на привлечност. Еве што значи секоја од овие пет планети:

Венера одговара на вашите вредности.

Марс одговара на она што ве возбудува.

Месечината одговара на вашите потреби.

Сонцето одговара на вашата цел.

Меркур одговара на вашиот начин на комуникација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris