Како владеењето на Вагата ќе влијае на вашиот хороскопски знак

23 септември, 2020
fantazija-830x0

На крајот од овој период, следи мал испит – транзитот помеѓу Венера и Марс ќе инспирира многумина да го променат своето однесување во емоционалните односи врз основа на научените лекции. Овие две планети се познати како небесни љубовници, и заедно влијаат на нас да се ослободиме од предрасудите и да испловиме со полни едра во некои нови љубовни предизвици, или барем да започнеме да размислуваме за нив.

Од 1 до 8 октомври

Ова ќе биде една недела за паметење! Започнува со полна Месечина на Овен, затоа бидете подготвени за промени и нови почетоци. Многумина ќе започнат да ја гледаат својата емотивна врска од една сосема поинаква перспектива; немојте да се изненадите ако во овој период слушнете од пријатели кои биле заедно подолго време дека раскинале или се развеле. Проблемите што се „туркаа под тепих“ подолго време излегуваат на површина, а положбата на планетата ни дава сила да расчистиме сè што нè задуши во претходниот период, направи да се чувствуваме фрустрирани. Од друга страна, не треба да ве изненадува веста дека некои парови кои биле разделени се обединиле. Ова е идеално време да ги обновите старите љубови, па доколку се сомневате дали треба да му се јавите на бившиот партнер или не, сега е вистинско време да се јавите или да испратите порака. Планетите сугерираат заздравување во емоционалните односи на најдобар начин за нас.

9-15 октомври

Планетата што ни создава најмногу главоболки се враќа на сцената во одличен стил – нека се спаси кој може! Ретроградниот Меркур во Шкорпија последен пат се случи во октомври минатата година, па запомнете ја менталната конфузија во која се наоѓавте пред една година и подгответе се на време за „бура во главата“ што ве чека и овој октомври. Започнете одеднаш да ги преиспитувате и преценувате сите големи одлуки што сте ги донеле, од ден на ден. Ако е за утеха, транзитот на Јупитер и Нептун носи позитивна енергија на полето на работата. Оваа недела ќе се осигураме дека колку повеќе ја сакаме работата што ја работиме, толку ќе ги намалуваме очекувањата од другите во другите области од животот.

16-21 октомври Beе бидеме доволно храбри да ги спроведеме одлуките што ги донесовме во претходниот период, особено во емотивниот сегмент. Новата месечина во Вага не охрабрува да продолжиме понатаму и ни помага да веруваме дека сите наши желби ќе се остварат. Многумина ќе почувствуваат ненадеен наплив на самодоверба.