Каков партнер посакувате? Годината на вашето раѓање ќе открие МАЛА ТАЈНА!

6 декември, 2020
партнер

Додадете ги сите цифри што ја сочинуваат вашата година на раѓање додека не добиете едноцифрен број. На пример, вие сте родени во 1986 година. Соберете ги сите броеви: 1 + 9 + 8 + 6 = 24 и продолжете да додавате: 2 + 4 = 6. Значи, вашиот број е 6 и под него пронајдете каков партнер сакате покрај вас.

Број 1
Сакате интелигентен партнер со кого можете да водите интересни разговори. Можно е дури потсвесно да копнеете по некој попаметен од вас, бидејќи тоа е еден вид предизвик за вас. Сакате нови и непознати ситуации и среќни сте што научивте нешто ново. Партнер кој не ви одговара на кој било начин е некој тврдоглав и ексклузивен. Потребна ви е поддршка. Вашиот идеален партнер мора да биде добар говорник кој зборува граматички правилно. Исто така, тој сака мирна љубов без некои големи осцилации и драма.

Број 2
Реагирате исклучиво на емоции, затоа сакате многу чувствителен партнер кој нема да има проблем да искажува љубов отворено и да покажува емоции. Очекувате партнерот постојано да ви покажува љубов и да ја негува вашата самодоверба. Воопшто не сакате груби луѓе, па така не го толерирате ниту со вашиот партнер. Вие барате внимание, нежност, љубов.

Број 3
Ќе направите се за вистинска љубов, но и многу очекувате од партнерот. Очекувате безусловна љубов и толеранција, очекувате идеал за љубовна врска. Иако во денешно време може да биде многу тешко да се најде, тоа не е невозможно. Ако успеете и пронајдете таков партнер, ќе живеете како во бајка.

Број 4
Сакате некој сличен на себе, некој многу одговорен и малку традиционален. Партнер кој би бил остварување на вашите соништа мора да биде искрен и вреден, некој на кој ќе можете да се потпрете и кој ќе ги цени вашите квалитети. За вас, врските во никој случај не се полни со драма, вие сакате да знаете на што правите.

Број 5
Вашиот идеален партнер мора да биде весел, разговорлив, интересен и интелигентен. Очекувате да преземе иницијатива, пријатни изненадувања, смеа, забава … Оние во чие друштво ви е здодевно или кои се обидуваат да ви ја ограничат слободата во никој случај не се за вас и таа врска не би траела долго. Исто така, не сте склони кон дискусии.

Број 6
Сонувате за шармантен, убав и посакуван партнер кој ќе ви ги обезбеди сите придобивки од удобниот живот. И вие не сте единствените, сите го сакаат тоа. Но, важно е таков партнер да ви покаже љубов, внимание и солидна доза интимност. Интимните врски се многу важен аспект од вашиот живот. Сакате некој со кого ќе имате добар брак, стабилни финансии, убаво украсен дом, деца, луксузен социјален живот …

Број 7
Може да бидете задоволни со ништо помалку од исклучително интелигентен партнер со кој можете да водите филозофски разговори и да анализирате сè и што било. Покрај тоа, очекувате искрена и длабока љубов, без сомнение, љубомора и посесивност. Вие не можевте да издржите каква било форма на ограничување, затоа што сте со отворен ум, така што го очекувате и од другата страна.

Број 8
Идеален партнер за вас мора да биде со силен карактер и успешен на работа, затоа што ви треба заштита и чувство на сигурност. Потребна ви е поддршка во животот и авторитет што води и поставува граници. Потребен ви е некој доминантен, но не и тип на диктатор. Физички, треба да биде поголем, повпечатлив. Сакате некој во чија прегратка ќе се чувствувате опуштено и топло, како да сте дошле во вашиот дом.

Број 9
Дефинитивно копнеете по огромни количини на љубов и нежност, а подготвени сте да му ги дадете на вашиот партнер. Потребен ви е некој што ќе ве охрабри да се отворите, бидејќи сте многу резервирани по природа. Потребен ви е партнер кој нема да ја искористи вашата доверба и да ве предаде, но ќе биде лојален.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris