Каква боја ви се очите? Откријте што кажува тоа за вас!

7 ноември, 2020
очи

Иако бојата на очите првенствено се одредува според количината и дистрибуцијата на меланинскиот пигмент, бојата на очите веќе долго време се поврзува со личноста. Откријте што велат вашите очи за вас – од мудрост до спонтаност и страст.

Црни очи
Иако нема црни очи, некои очи се темно кафеави за да создадат впечаток дека се црни и се многу ретки. Луѓето со црни очи се сметаат за многу темпераментни, полни со страст и хиперактивни. Тие се многу посветени на сè што прават, конкурентни се и сакаат да привлекуваат внимание.

Ilustracije boje očiju

Покрај тоа, тие се опишани како мистериозни, не сакаат да ја споделуваат сопствената приватност и тешко се заљубуваат во нив. Сепак, ако се заљубат тие се многу лојални, а маана им е кавгата и нетрпеливоста.

Сини очи
Сината боја на очите е интензивна и е поврзана со небо, енергија, електричен полнеж и рационално размислување. Луѓето со сини очи се сметаат за пристапни, шармантни и пријателски расположени.

Покрај тоа, тие се многу спонтани, подготвени да пробаат нови работи и имаат развиена духовна страна на личноста. Тие се одлични во забележувањето на работи што им недостигаат на другите, а нивната лоша страна е муабет, нетактичност и брзање.

Kафени очи
Кафеавата е силна и богата боја поврзана со енергијата на земјата, креативноста, упорноста и плодноста. Луѓето со кафени очи кои се исто така најчести меѓу луѓето се сметаат за емпатични, независни и сигурни. Исто така, кафеавата боја претставува силен сексуален нагон, желба за дружење и екстровертност.

Ilustracije boje očiju

Материјалните работи не им се важни колку хармонијата во односите и положбата во општеството. Нивната маана е повремена суета, како и чувствително его.

Сиви очи
Сивата боја на очите е доста ретка и ја симболизира мудроста и силата на карактерот. Луѓето со оваа боја на очите се опишани како родени лидери кои можат да најдат решение иако никој друг не го гледа. Тие се лесно прилагодливи, мирни и љубители на природата.

Ilustracije boje očiju

Тие не се премногу отворени, но се многу романтични и чувствителни. Тие имаат рационален став во животот, верни се и склони кон долги врски. Нивниот недостаток е прекумерна емоционална чувствителност.

Зелени очи
Зелената боја на очите ја симболизира харизмата, иновативноста, младоста и здравјето. Луѓето со зелени очи се опишани како љубители на авантурите и сите видови на задоволства во животот.

Тие се добри говорници, снаодливи во општеството и генерално ретко се осамени. Тие се страствени љубовници, но во љубовта понекогаш се непостојани и не знаат ни што сакаат, додека во другите области од животот не е така. Нивниот недостаток е тврдоглавост, склоност кон манипулација и љубомора.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi