Карактеристиките на броевите!

19 октомври, 2020
броеви

ЕДИНИЦА

Со единицата управува Сонцето. Исто така е под влијание на Марс, планетата што владее со првиот хороскопски знак на Овен.

Кога е боритем број – тоа дава брзина во размислување, импулсивност, авантуристички дух, импулсивност, екстровертност. Овие луѓе зрачат со некоја внатрешна енергија, позитивен дух, тие се лидери и сакаат да се наметнуваат.

Кога бројот на генерацијата е подложен на изгореници, високи температури, срцебиење, главоболки, невралгија, нервно воспаление, проблеми со ушите, очите, ‘рбетот, срцето, циркулацијата на крвта, осцилациите на крвниот притисок. Тие пораснале како индивидуи и кога не се, тие се прилично разгалени и добиваат лутина додека некој не ги спречи. Каприциозен и самоволен. Можни психолошки проблеми во форма на хистерија.

Кога личниот број – силен личен магнетизам, енергија, некое лице поседува силно енергетско поле може да биде нечист „енергетски вампир“. Тие се иницијатори на настани, полни со иницијатива, волја за живот, тешко е да се убедат дека не се во право, упорни, одат до крај без оглед дали некому ќе повредат. Тие се добри спортисти во сите активности за кои е потребна храброст и одлучност. Никогаш не се откажуваат од гол, упорни се и често се лути ако некој им се спротивстави. Тие имаат лична харизма, несвесно користат личен шарм во секоја пригода. Во љубов, барајќи, непостојана, тие неселективно влегуваат во љубовни авантури, можат да направат сцена, да се разведат или да направат прељуба во љубомора. За нив е важно другите да ги ценат и да бидат во центарот на вниманието и тоа да го постигнат на начин што одговара на биоритмичкиот број.

Следните комбинации на броеви се најсилни меѓу единиците.

1-9-1, 5-5-1, 9-1-1. Овие комбинации треба да се чуваат, особено првиот и третиот, тие припаѓаат на опасни луѓе.На единицата влијае и Марс преку знакот Овен, кој е првиот хороскопски знак.

Познати единици (личен број):

Енди Гарсија, Елизабет Харли, Линда Евангелиста. Шон Конери. Кејт Винслет, Холи Хантер, Николас Кејџ, Рејчел Вајс. Шакира Мубарак, Софија Лорен.

ДВОЈКА

Месечината владее со двојката. Освен Месечината како втор хороскопски знак на Бик, на неа може да влијаат и шестки кои се под влијание на Венера и тројки кои се под влијание на Јупитер.

Кога станува збор за биоритмички број – едно лице е многу сугестивно, несигурно, се плаши од материјална несигурност. Сака да биде при рака со другите, сочувствителна е и сака да работи со хуманитарна работа. Заинтересирани за окултизмот и мистичноста. Нежна душа.

Кога бројот на генерацијата – страдате од варење, проблеми со задржување на водата во телото, желудникот, разни болести може да влијаат врз нив поради слаб имунитет, тие постојано ја менуваат телесната тежина, губат телесната тежина или добиваат на тежина. Треба да се внимава да не се пие премногу алкохол. Влијанието на мајчината генетика е големо. Тие треба да научат како да го извлечат најдоброто од своите родители, да наследат одлики од женски предци, баби или да личат на таткото на нивната мајка или да имаат темперамент на мајката на нивниот татко.

Кога личниот број -. ова се чувствителни луѓе, интуитивни и склони кон мистицизам, учење, заработка, но не се материјалисти. Интелектуален, љубопитен и чувствителен. Лесно е да се влијае. Можам да страдам од страв. Тие се обидуваат да им бидат услужни на другите, тие се многу добри како луѓе, но постојано го менуваат расположението, тешко за околината. Најсилните комбинации се 9-2-2 и 2-9-2. Тие се добри медиуми.

Познати ДВЕ (личен број) – Омар Шариф, Ешли dад, Орландо Блум, ennенифер Анистон, Кенет Брана, Мег Рајан, Кејт Мос, Гвинет Палтроу, essесика Ланг, Дејвид Бекам

ТРОЈКА

Јупитер владее со тројката. На тројката има големо влијание и на петорката, која е под влијание на Меркур, владетелот на третиот хороскопски знак Близнаци.

Кога биоритмичкиот број е – разговорлив, несигурен, шармантен, младешки, музички, постојано во движење, интелектуално љубопитни, тие добро зборуваат странски јазици.

Кога бројот на генерацијата е слаб белите дробови, бронхиите, рацете, црниот дроб, намален имунитет, можни повреди поради брзината, тие изгледаат како чичковци, тетки, ментално нестабилни, тие честопати одат од плачење до смеење. Тие се склони кон воспаление, проблеми со жолчката.

Кога личниот број е – импулсивен, заљубен, тие сакаат да учат, да патуваат, да се свртат кон парапсихолошки истражувања, филозофија, религија, уметност, тие имаат силна интуиција. Креативни, инспиративни, талентирани, тие не знаат како да се справат со парите, тие лесно ги трошат, лесно ги заработуваат, родени предавачи, писатели, уметници.

Најсилните комбинации се 1-2-3. 3-9-3 и 9-3-3. 6-6-3 се едни од најубавите и најатрактивните тројки.

Познати ТРИ (личен број) – Амалија Ворнер, Кевин Костнер, Брук Шилдс, Одри Хепберн, Лиам Нисон, ennенифер Лопез, Џенифер Гарнер, Џоди Фостер, Мелани Грифит, Селин Дион.

ЧЕТВОРКА

Со четири управува Сатурн. На нив, исто така, има големо влијание на Месечината, која владее со четвртиот хороскопски знак, Рак, Венера и Јупитер, кои се возвишени во овој знак преку шесте управувани од Венера и преку тројката управувана од Јупитер.

Кога станува збор за биоритмички број – се чини мрачно и многу сериозно, но тоа е само илузија. Многу одговорно, и го ублажува стресот токму преку добра комуникација. Одлично како пријателка, ако не се чувствува загрозена, тогаш станува опасна, повлечена и подготвена за одмазда. Навидум трепери, всушност малку срамежливо.

Кога има генерациски број – тие имаат тежок живот, тие наследуваат семејно наследство во форма на болест или се оптоварени со семејство, родители. Страдаат од болки во стомакот, ревматизам, склони кон повреди, меланхолија, често кршење коски.Генетика кај мајките.

Кога станува збор за личните броеви – Тие работат напорно, вредни се, вредни и сè постигнуваат со тешкотија. Секој може да се потпре на нив, бидејќи никогаш нема да остават никого да пропадне. Тие се поврзани со семејството, добри организатори, патриоти и честопати својот живот го посветуваат на повисоки цели. Добри организатори. Тешко е да се погледнат нивните вистински чувства. Тие копнеат по мирна семејна средина, хармонични односи и тешко е да го постигнат тоа.

Комбинациите 4-9-4 и 2-2-4 поминуваат низ многу искушенија.9-4-4 минуваат низ тешки периоди во животот.

Познати ЧЕТВОРКИ (личен број) – Медлин Стоу, Памела Андерсон, Аманда Пит, Бред Пит, Деми Мур, Дејвид Спиритуал, Дерил Хана, Џулијана Мур, Доналд Трамп. Џулио Иглесијас, Клинт Иствуд, Руперт Еверет.

ПЕТКА

Со пет управува Меркур. На петтиот е под влијание и на единицата што владее со Сонцето, владетелот на петтиот хороскопски знак Лав.

Кога бројот на биоритам е постојано во движење, младешки, прилично детски, но затоа што не сакаат одговорност, освен кога ќе решат да прифатат нешто, тогаш тие се многу упорни, деспотични кон околината. Тие се добри во математиката, архитектурата, дизајнот, тие сакаат да бидат во центарот на вниманието, тие можат да бидат музички и одлични преговарачи. Ретко прават нешто на нивна штета, освен во младоста.

Кога бројот на генерацијата – тие наследуваат слаб невровегетативен систем, неврози, невралгии, проблеми со желудникот, срцето, циркулацијата, рацете, артритис, болка во малите зглобови, белите дробови и бронхиите, аритмии.

Кога личниот број е – имагинативен, слободоумни, тие сакаат да патуваат, да имаат целосна слобода над својот избор и можност да направат избор во животот. Естети со чувство за дизајн, музика, филм.Во љубовниот живот тие се непостојани, тешко им е да бидат верни, шармери кои постојано го привлекуваат вниманието на околината.

Најталентирани се луѓето под комбинација 7-7-5 и најупорните 5-9-5.Комбинацијата 9-5-5 се однесува најдеспотско од сите петки.

Познати Петти (личен број) – Дензел Вашингтон, Сиена Милер, Ава Гарднер, Џереми Ајронс, Кира Најтли, Изабел Роселини, Ентони Квин, Гери Купер.

ШЕСТ

Со шестемина управува Венера, но и Меркур над пет, која е владетел на шестиот хороскопски знак Девица.

Кога има број на биоритам – тие честопати не успеваат да ги контролираат настаните и покрај најдобрата волја да ги организираат своите животи, се случува нешто што ги тера да ги потчинуваат своите потреби на другите. Тие се сметаат себеси за жртва на приврзаност, честопати се заљубуваат во некого само поради неговата убавина, имаат тенденција да флертуваат.Тие се верни во убовта.

Кога бројот на генерацијата е – бубрези, тироидна жлезда, венски систем, бели дробови, слаб имунитет, хормонални нарушувања, особено кај жени, кожни нарушувања.

Кога станува збор за личните броеви – најубавите луѓе се под власта на бројот 6. Тие се пожртвувани, заљубени, талентирани во уметноста, медицината и имаат силно чувство за естетика. Тие сакаат семејство, дом и се многу приврзани, но бидејќи љубовта им е најважна, може да се случи да имаат два брака, да бидат прилично збунети во убовта. Тие не знаат како да се позиционираат правилно.

Најтрајните комбинации на броеви се 9-6 -6 и 6 -9 -6, многу одговорни и многу пожртвувани.

Познати ШЕСТИ (личен број) – Мараја Кери, Кристофер Вокен, Кери Грант, dад Лоу, Голди Хоун, Бен Афлек, Естела Ворен, Мајкл Кејн, nyони Деп, Грета Гарбо, Антонио Бандерас, Брус Вилис.

СЕДМИЦА

Под владеењето се планетите УРАНУС, но исто така и Венера затоа што владее со седмиот хороскопски знак на Вага и под власта на Сатурн кој е возвишен во Вага.

Кога бројот на биоритам е – оригинален, непредвидлив, креативен, полн со идеи, плашлив, импулсивен, произволен, интуитивен, интелектуалец, вљубен, идеалист.

Кога генерацискиот број – нервниот систем, повредите, циркулацијата, тендинитисот, ерупциите, осипите, заборавот, склоноста кон повреда.

Кога личниот број е – интелектуален, интересен, мистичен, нервозен, затворен во себе, тие често го менуваат расположението, имаат силна интуиција, жртвуваат многу и трошат во брак, врски, тешко можат да поднесат разделби, се борат да ја задржат саканата личност, иако тие често а во бракот се чувствуваат осамено и неразбрано.

Најсилните комбинации се 9-7-7 и 7-9-7

Познати НЕДЕЛИ (личен број) – Дајан Канон, принцезата Дијана, Еди Марфи, Џина Дејвис, Фара Фосит, Мел Гибсон, Ема Томпсон, Мартин Шин, Наоми Вотс, Ник Нолт, Роберт Вагнер, Синди Крафорд.

ОСУМИЦА

Со осум управува планетата МАРС, но и Плутон преку знакот на Шкорпија, осмиот хороскопски знак со кој управува, како и со пет Меркур, кој е возвишен во Шкорпија.

Кога бројот на биоритам е – хедонисти, опуштени, всушност прилично произволни, лесно добиваат пари, склони се кон мрзеливост, сакаат ласкање, имаат судбинска заштита и така се чувствуваат. Тие не се особено пожртвувани, освен ако не се многу мотивирани. Одлични заводници, но не многу внимателни и чувствителни.

Кога бројот на генерација – опасност од повреди со оружје, проблеми со дебелото црево, долниот дел на стомакот, бременост кај жени или простата кај мажи.

Кога личниот број е -8.- овие луѓе имаат силна волја, сакаат пари, задоволства, знаат да бидат агресивни, имаат некаква заштита, имаат впечаток дека ништо не може да им се случи, тие можат да бидат насилни, сонувачки, нападни, материјалистички. се одлични заводници, но доста себични. Тие поседуваат магична моќ и можат да заведат кога сакаат нешто свесно или несвесно.

Најсилните комбинации се: 9-8-8- и 8-9-8.

Познати ОСМИЦИ (личен број) – Лара Флин Бојл, Кортни Лав, Изабел Аџани, Грејс Кели, Бен Стилер, Бјанка Џегер, Енрике Иглесијас, Грегори Пек, Сандра Булок, Хали Бери, Оливие Мартинез.

ДЕВЕТКА

Со деветтиот број управуваат NEPTUNE и PLUTON. Во исто време, Јупитер преку тројката има големо влијание врз деветтиот затоа што е владетел на деветтиот хороскопски знак.

Кога бројот на биоритам е – лојален, срдечен, сака да го води главниот збор, тврд во својата упорност, сака да им прави услуга на другите, кавга, често лут, фер. Егоцентричен, сака да патува и постојано се подобрува професионално.

Кога бројот на генерацијата е пад на имунитетот, заразни болести, болести кои се пренесуваат преку вода, жолтица, мононуклеоза, наследни болести, тие често добиваат погрешна дијагноза. Тие можат да имаат насилни симптоми кои никогаш повеќе не се појавуваат.Проблеми со стапалата и плодноста.

Кога личниот број е затворен, но племенски, достоинствен, мистериозен, моќен, образован, упорен, тврдоглав, никој не може да ги тргне од патот. Тие можат да бидат кавги, полемичари, имаат силна внатрешна сила.

Најсилните комбинации се 9-9-9. 1-8-9.

Познати ДЕВЕТКИ (личен број) – Моника Белучи, Брижит Бардо, Џенифер Греј, Харисон Форд, Ед Харис, Ентони Хопкинс, Елвис Присли, Шерон Стоун.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum