Кажете ни што е во хороскоп, а ние ќе ви откриеме како да дознаете дали е љубоморен или не

24 октомври, 2020
ljubomora-zavist-devojka-momak-drug-prijatelj-830x0


Кога мажите се чувствуваат љубоморни, наскоро може да забележите промена во неговото однесување. Понекогаш оваа промена може да дојде одеднаш и да предизвика проблеми во врската, па затоа е најдобро да ја откриете на време и да се обидете да го решите проблемот.

Овен

Кога Овенот станува љубоморен, тој се претвора во сосема друга личност. Љубомората не е нешто што Овен често го чувствува, но кога тоа ќе се случи, тешко е да го контролира. Дефинитивно нема веднаш да признаете дека се чувствува љубоморен, но може да го забележите тоа по промената на ставот и однесувањето. Станува посесивен, агресивен и постојано е подготвен да се кара.


Бик

Во повеќето случаи, Бикот ќе се обиде да ја задржи љубомората за себе, но според неговото однесување, лесно ќе забележите како навистина се чувствува. Одеднаш тој ќе престане да биде толку привлечен и романтичен, но ќе стане супериорен и премногу сомнителен.


Близнаци

Љубоморен маж Близнак може целосно да ве исфрли од такт. Тој нема да сака да разговара со вас и ќе започне да се однесува како вас, за да ве информира за некои работи. Тој ќе започне да живее во страв и постојано ќе размислува што правите зад неговиот грб.


Рак

Кога Ракот е љубоморен, тој станува премногу желен за вашето внимание, но истовремено и далечен. Ако забележите пасивно агресивно однесување и заштитен став, оправдано се сомневате дека вашиот партнер е љубоморен.

Лав

Лавот е љубоморен, иако обично нема добра причина за тоа. Сепак, тој ќе се убеди себеси дека е во право и неговото расположение одеднаш ќе се промени од симпатичен во груб. Исто така, ќе стане премногу драматично и склоно кон лажење.

Девица

Кога Девицата се чувствува љубоморна, таа се обидува да ја скрие. Обично ќе стане тивок, затворен и заробен во сопствените мисли. Тој чувствува потреба да ја „стави љубовта во мирување“ сè додека не открие што се случува. Како резултат, тие повеќе нема да обрнуваат доволно внимание на вас, што може да ја уништи вашата врска.

Вага

Мажите Ваги ја користат љубомората како трик за да се доближат до вас. Тие мислат дека ако ви покажат колку се подобри од сите други мажи, вие ќе се одлучите за него. Иако нема ништо помеѓу вас и потенцијална трета страна.

Шкорпија

Ако и кажете на Шкорпијата дека нема причина да бидете љубоморни, тој нема да ви верува сè додека не се погрижи самиот. Прво ќе биде лут и нема да сака да зборува за тоа.


Стрелец

На почетокот, Стрелецот ќе се обиде да ја негира љубомората затоа што ќе му биде тешко да ја прифати, а штом еднаш ќе признае, ќе се обиде да се пошегува на тоа прашање.


Јарец

Љубоморен Јарец е оној кој се жали и мрази сè што има врска со романтиката и љубовта. Тој е премногу сомничав и постојано се прашува што правите кога не сте дома. Љубомората може да го направи незаинтересиран за потребите на партнерот и нема да се грижи премногу за одржување врска.

Водолија

Водолијата не сака да се чувствува љубоморен затоа што се спротивставува на општата филозофија на овој Зодијак. Љубомората на Водолијата првенствено создава непријатност и многу е веројатно дека тој ќе се преправа дека нема идеја за што зборувате кога ќе го обвините дека е љубоморен.

Риба

Вистина е дека Рибите понекогаш можат да бидат чувствителни и несигурни, а кога мажот Риби е љубоморен, тие емоции само се засилуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum