„ЌЕ БИДЕ ТЕШКО, НО САМО ЗА ОВИЕ ЛУЃЕ!“ Еве што нѐ очекува во новата 2021 година и КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ОВОЈ ЦИКЛУС!

5 ноември, 2020
profimedia-0555916571

Астролозите веќе имаат предвидување за следната 2021 година, а некои не се оптимисти!

Оваа година беше голем предизвик за сите луѓе, и заради пандемијата на коронавирусот, и заради ситуациите што се појавија како последица на сето тоа. Животот на кој сме навикнати е невозможен сега, границите се затвораат и се повеќе земји се одлучуваат на итни мерки за сузбивање на пандемијата.

Многумина се прашуваат што нè чека следната година, кога ќе престанеме да носиме маски и кога ќе можеме повторно да ги гушкаме драгите луѓе, слободно да седиме во кафулиња и ресторани и едноставно да го ослободиме притисокот.

Астролозите веќе имаат прогноза за следната 2021 година. Многу од нив не се оптимисти кога станува збор за оваа година, а еве што можеме да очекуваме.

Според многумина, овој циклус ќе трае до 2023 година. Периодот до 2023 година е всушност еден вид експеримент, низ кој сите треба да поминеме, но она што е важно за сите знаци е да го чуваме и негуваме она што е добро во нив, и да се ослободи сè што не им служи во овој период. .

На сите прашања што сега се раѓаат во умовите на луѓето, може да се одговори само на крајот од ова патување, бидејќи е потребно ова тешко искуство за некои работи да дојдат на свое место и да се разберат одредени настани.

Оваа година, односно последните два месеци треба да се искористат максимално за да се соберат впечатоци, луѓето мора да ги соберат и да ги совладаат сите лекции што ги научиле во текот на оваа многу предизвикувачка година. Искуството што го донесе оваа година треба да донесе јасност за многумина и да ве натера да разберете каде погрешија и што треба да направат во врска со тоа сега.

Според астрологот Џози Гроси, 2021 година е време да се напуштат старите обрасци и да започнат нови.

– Се сеќаваме како беше на почетокот на дваесеттиот век со автомобилите, луѓето на почетокот не можеа да си ги дозволат, користеа велосипеди и коњи. Автомобилите беа опасна иновација за нив, но со текот на времето тие мораа да прифатат автомобили кои целосно ги сменија животите и им овозможија на сите да одат понатаму низ процесот на развој, заедно со технологијата. Така е и сега, ние сме на прагот на нешто ново, мора да ги научиме оние нови вештини што се потребни за да продолжиме да се развиваме – вели Џози.

– Следната година ќе биде многу тешка, барем до април, особено за оние кои дури сега почнуваат да работат на себе и да го средуваат својот „двор“, тоа е многу важно. Ќе биде тешка година, но полесна од оваа ако се навикнеме на тоа дека околу нас се случуваат промени и дека мора да ги прифатиме и да живееме со нив, одиме напред – вели Џози.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi