Ќе видиме сè помалку традиционални свадби, еве каков тренд за венчавки не чека во 2021 година.

25 декември, 2020
132419415_703079177012142_5546308227265217373_n

Предизвикувачките времиња значително ги променија нашите рутини и ова се однесува на свадбените церемонии што многу парови ќе мора да ги прилагодат на новите услови на епидемијата.

Покрај влијанието врз изборот на локација или изборот на бројот на гости, новите околности ќе диктираат и други стилски трендови. Пет британски експерти предвидоа што можеме да очекуваме следната година да го прославиме еден од најважните денови во животот.

Венчаница

Помалите свадбени церемонии што успеаја да се одржат во 2020 година, всушност им дадоа доверба на невестите што похрабро да ја изберат својата венчаница. Покрај посмелите венчаници, не треба да нè изненадува понудата на свадбени комбинезони кои можат да се натпреваруваат со традиционалните бели фустани.

Гости

Гостите на интимната микро церемонија исто така влијаеја на релаксацијата на гостите. Наместо поформални и свечени тимови, од учесниците на прославите се очекува да имаат позабавна облека, бидејќи ваквите церемонии ќе бидат една од можностите за добро време.ж

Локација

Ќе бидат избрани локациитена кои ќе им овозможат на гостите повеќе простор за движење. За да се осигураме дека гостите не седат спроти едни со други, ќе видиме долги празнични маси. Рустични и гроздобер празнични јадења и додатоци ќе им отстапат место на елегантни и модерни детали.

Датум

Многумина ќе имаат за цел период на топло и убаво време кога свадби може да се случуваат секој ден од неделата. Флексибилноста охрабрена од условите на епидемијата, исто така, ќе влијае на изборот на датум и не мора да биде викенд.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris