Кога сонувате за своја или за смрт на некој друг, значењата се различни: Потсвеста ве предупредува на ова!

21 ноември, 2020
сон

Скоро и да нема човек кој барем еднаш не сонувал за смрт, туѓа или своја, и овој сон има поголемо значење во однос на околностите и содржината на самиот сон.

Нашата потсвест ни испраќа сигнали преку соништата и треба да се толкуваат индивидуално, но има и некои типични ситуации кои се вообичаени, односно тие ја носат истата порака до секого.

Ако сонувавте како почината личност умира во вашиот сон, важно е да ја протолкувате вашата врска додека тој беше жив и што тој претставуваше како фигура во вашиот живот. Треба да се има на ум дека оваа личност е дел од вашата психа, делот што сакате да го „умрете“. Обидете се да се фокусирате на здруженијата, што сакаше да ви каже таа личност и што е тоа што ве оптеретува и сакате да се ослободите од тоа?

Ако мртва личност е навистина жива во сон, особено ако станува збор за вашите најблиски, можно е да имате развиено одредена доза одбивност кон неа, да не ја доживувате повеќе на ист начин и да го надминете авторитетот што го имаше над вас. Иако загубата на некој близок во сон може да предизвика силни емоции, смирувачки факт е дека врската созреала со личноста за која сте сонувале, дека некои врски се расипани и некои празнини што постоеле како надминување на вашиот личен товар.

Честопати кога сонуваме за сопствена смрт, потсвесно е реално дека тоа е проекција на нашиот сопствен страв од смрт. Сепак, постојат и други објаснувања за овој сон – личен конфликт што не сте во можност да го решите сами. Треба да размислите кои сегменти од вашата личност и карактер треба да останат зад вас, бидејќи сонот ви ја испраќа пораката дека треба да ги отфрлите сите ирационални чувства на вина и да ги „вратите фабричките поставки“.

Стари навики, поранешни врски, амбиции и многу повеќе што треба да оставите зад себе, за овие соништа да не се повторат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi