Кои се авторите на „Симпсонови“, кои предвидоа „кражба на изборите“ во САД

8 ноември, 2020
симпс

Едно од најпознатите анимирани семејства „Симпсонови“ повеќе од 30 години ги забавува гледачите ширум светот.

Во старите епизоди на „Симпсонови“ може да се видат сцени на немири во САД, скулптури на претседателот без глава, разурнати дуќани, но и изборна кражба во 2020 година!

Талентот да се предвиди иднината создаде плодна почва за теоретичарите на заговор, особено по емитувањето на епизодата во која Симпсонови доаѓаат во Њујорк, во која има многу симболика за терористичкиот напад на 11 септември 2001 година.

Симпсонови предвидоа многу, дури и во 2000 година, дека Доналд Трамп ќе стане претседател, а тој не планираше да се кандидира за функцијата во тоа време. Сега отидоа чекор подалеку.

SIMPSONOVI

Минатата недела на „Фокс“ беше емитувана епизода (стара осум години), во која Хомер ги предупредува граѓаните што ќе се случи ако не гласаат. Накратко, САД ќе бидат нападнати од вонземјани и ќе се појават „четворица возачи на апокалипсата“: Смрт, војна, глад и болест. Епизодата покажува мапа на Соединетите Држави со изборните резултати поделени меѓу црвено-сините земји – иста како и ситуацијата сега!

Во таа епизода, г-дин Барнс (сопственикот на нуклеарната централа) се кандидираше за претседател и ги освои истите земји како Бајден! Уште поинтересно е видеото во кое Барнс краде гласови!

Најголем шок предизвика видеото во кое може да се види дека „Симпсонови“ снимија епизода во која Доналд Трамп почина во јануари 2021 година! Целата епизода е наводно за неговиот погреб!

Сепак, се покажа дека тоа не е точно и дека станува збор само за снимките што се појавија на Твитер.

Симпсонови навистина предвидоа многу. На пример, во 10-тата епизода од петтата серија, белиот тигар го нападна илузионистот Рој Хорн, што се случи. Тие предвидоа дека „Дизни“ ќе го купи „Фокс“. Единаесеттата сезона, според тоа, предвидуваше дека Трамп ќе биде претседател. Во една епизода предвидоа немири во Америка, но и статуи на претседателот без глава!

Најшокантното пророштво сè уште не се случило, бидејќи сè уште не е време, а тоа е дека во 2028 година, САД ќе имаат претседател – Иванка Трамп!

Покрај тоа што е позната по предвидување на иднината, во серијата се појавуваат и голем број на познати личности.

Имаше повеќе од 800 гостувања, од Крис Мартин до Марк Цукерберг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi