Кој хороскопски знак како сака да патува

16 октомври, 2020
95be96fcd1cd4acd86e78f6a2d6f7ed9

Овен – Сака да патува со автомобил, по избор, да застане каде што сака, да го гледа пределот, да оди на спортски трки, трки со автомобили, да патува со семејството или пријателите, патувањето за него е поважно од самата дестинација.

Бик – Конформист кој носи куп облека или работи што воопшто не му се потребни. Може да патува со автомобил, но не и со автобус, само за да може да застане каде што сака. Најважно за него е што може да застане покрај добри ресторани на патот, да ужива во добро вино и храна. Тој секогаш доцни додека се подготвувал за патувањето.

Близнаци – Тие се способни да се подготват за пет минути ако е потребно, да стават што било во торба, да земат пасош, картичка и да патуваат. Во секој момент, тие се подготвени да остават сè, брзо да ја организираат својата работа и да заминат неколку дена или подолго. Патот е авантура за нив.


Рак – Важно им е да не бидат малтретирани на патот, што побрзо да стигнат до целта, со авион или удобен автомобил. Тие носат еден куп работи, жени претежно козметички производи, убава облека што обично дури и не ја носат, а мажите претежно еден пар фармерки или бермуди, патики и две маички. За нив е важно каде што одат да можат да јадат добро и сместувањето да биде пријатно.

Лав- Сака удобност и сака точно да знае каде оди и колку трае патувањето. Слободното време е важно за него. Тој сака модерни места и некаде каде што ќе има многу луѓе со кој ќе може да се дружи. Најчесто заборава да земе нешто, а тоа е нешто важно, се враќа неколку пати да земе што заборавил.

Девица – Не сака да се подготвува набрзина или да ја повикуваат во последен момент, ова најмногу важи за жените, додека мажите, доколку бидат поканети некаде каде сакаат да одат, се подготвени за неколку минути. Жените мора да пијат лекови, за „не дај Боже“.

Вага – Навикната на патување, претежно организирана и едноставна, не дозволува ништо да ја изненади. Тој секогаш има готов куфер или торба, шминка или потребната гардероба. Им се допаѓа удобен автомобил или авион што побрзо да стигнат до посилна дестинација.

Шкорпија – Никој не мора да ја убедува да тргне по патот, таа е подготвена да се организира, да седне во колата и да оди некаде каде што сака. Ако е возач, не толерира нејзините придружници да ја коментираат или да и се мешаат додека вози.

Стрелец – Поканете го да оди во Полинезија и тој ќе биде подготвен за пет минути, без разлика дали станува збор за маж или жена, толку подобро, ако е потребно со едрилица, само за да биде возбудливо и да има нешто ново да се доживее. торба, и многу пари, и купете ги потребните работи на лице место.

Јарец – Мажите сакаат да патуваат, но тие се расеани и ако некој не им помогне во подготовките, забораваат на половина од работите, но не се возбудуваат поради тоа. Жените, напротив, не сакаат, дали да одат или не, да ги спакуват и распакуват куферите, додека одат, сите се качуваат на глава. Тие ги интервјуираат сите пријатели кои биле на местото каде што требало да патуваат, за нешто да не ги изненади случајно кога ќе стигнат таму.

Водолија – Обожава да патува, и е многу едноставна. Таа носи сè што и треба, но не претерува. Таа се организира многу брзо, и оди таму каде што има намера. Тој сака да патува сам или во друштво. Очекувајте романса во движење.

Риби – Тие се способни да патуваат самостојно, само да отидат некаде со мотивација да се одморат добро, а обично повеќе од нив им се додворуваат на патувања, за да се вратат барем со љубовна приказна. Многу често, овие познаници и авантури се претвораат во вистинска врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum