Кој се тресе без кофеин, а кој размислува само на секс: Ова се најголемите пороци на секој хороскопски знак!

9 декември, 2020
хор

Можеби сте зависник од кафе, поминувате премногу време на социјалните мрежи или сте со главата во облаците и сонувате за совршен романтичен состанок со вашиот партнер – сето ова може да биде виновникот на вашиот порок што го диктира вашиот хороскопски знак.

Овен – кофеин
Првиот знак на Зодијакот е роден како природен лидер и трендсетер. Тие не се плашат да иницираат продуктивни разговори и да ги споделуваат своите идеи со доверба. Тие се полни со енергија, сакаат да соработуваат и да обожаваат кафе. Тие го користат како енергетски засилувач што треба да го издржат денот. Секогаш ќе го видите Овен како подготвува кафе на работа и чува енергетски пијалоци.

Бик – храна
Тој знае дека постои и друг начин да ја изрази својата страст кон животот преку храната. Тој има тенденција да ги пренесува своите емоции на храна и да ги доживува преку неа. Јадат се што е на прослава и не се срамат од овој основен инстинкт. Бик секогаш планира состаноци што вклучуваат храна и ужива во интимноста што ја создава споделувањето храна за време на оброкот.

Близнаци – никотин
Од време на време, тие треба да бидат сами и да имаат малку време за себе. Тие користат цигари и електронски цигари за да се релаксираат и да заборават на обврските. Цигарите се исто така начин да започнете разговор со некого за време на пауза. Без разлика дали сте на работа или на забава, секогаш е добра идеја.

Рак – лекови против болки
Тие се многу интуитивни и сентиментални, па сè влијае на нив и позитивно и негативно. Тие се водени од срцето и понекогаш учат на болен и тежок начин. Затоа тие се склони кон болка и лекови против нив, иако би било поумно да се одлучат за природна варијанта.

Лав – шопинг
Тие сакаат да бидат во центарот на вниманието, а за тоа секогаш им треба добра облека. Тие сакаат да купуваат луксузни подароци за другите да се чувствуваат посебно. Ќе ги видите како купуваат преку Интернет крузери во големи количини. Тие се во состојба да го поминат секој последен денар, дури и без да забележат.

Девица – токсични врски
Ако сте Девица тогаш сте најнесебичната личност што постои. Сакате да давате сè на некого, дури и ако тоа лице не знае како да го цени тоа. Склони сте на емоционална криза и уништување затоа што дозволувате другите да ве повредат затоа што сте лојални, но сте склони кон врски што не носат многу почит и здрави чувства.

Вага – социјални мрежи
Да се ​​биде Вага не е лесно затоа што сте вистинска социјална пеперутка. Секогаш поставувајте различен материјал на социјалните мрежи и постојано проверувајте дали имате нови „лајкови“. За вас е многу важно да бидете во контакт со светот, затоа обидете се да бидете секогаш достапни на Интернет.

Шкорпија – интимност
Кога сте Шкорпија, тогаш многу сериозно го сфаќате сексот и љубовта. Тоа е најважниот аспект од вашиот живот и понекогаш преовладува во други области од вашиот живот. Поминувате многу време размислувајќи за сензуалноста и интимноста во животот.

Стрелец – авантури
Секогаш барате уште поголема авантура. Вие сте секогаш во движење и имате список со места што сакате да ги посетите. Сакате нови искуства и секогаш имате спонтани планови со некои луѓе.

Јарец – работа
Немате време да бидете расеани од вашите големи цели. Вие сте ориентирани кон детали и секогаш имате нешто важно да направите. Како што го правите ова, ќе изгубите фокус на други исто така важни работи во животот. Вашиот социјален живот може да страда затоа што имате многу работа да направите, но нешто мора да страда. Сигурно нема да биде работа.

Водолија – видео игри и книги
Да се ​​биде Водолија значи непречено пливање низ животот и секогаш да се биде во светот на фантазијата. Може да се видите како играте игри или читате книга. Сакате да читате приказни и секогаш да се губите во светот на имагинацијата. Можете да изгубите контакт со реалноста и да бидете во светот на имагинацијата и создавањето.

Риби – романса
Кога сте Риби, тогаш го носите срцето во ракав, а ако внесете премногу љубов на светот, ризикувате да бидете повредени. Да бидете романтични е толку лесно за вас и ќе сторите сè за да му ги покажете своите чувства на оној што го интересирате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi