Космичките промени ќе покренат лавина: Подгответе се! Светот кој го знаеме започнува да се руши!

14 ноември, 2020
jrrkyy91-169_1000x0


Ние сме во космичка фаза што може да се опише од разни метафори. Крешчендо во музиката означува постепено засилување на тонот. Реката извира од карпата, станува се поголема и поголема, и на крајот станува моќна сила која носи сè пред себе. Како започна сето тоа?

Пролетната рамноденица, Сонцето во Овен на 20 март, е секогаш нов почеток, а Марс, кој управува со Овен, формираше спој со Јупитер, Плутон во Јарец и Сатурн во Водолија, што беше директен повик за акција. Сега сме во периодот на Шкорпија, знак на распаѓање, трансформација и регенерација. Во тек е длабока промена. Дека навистина станува збор за посебна подготовка која се провлекува и ги поврзува тековните аспекти, вели квадратурата на Меркур во Вага со Сатурн во Јарец, на самиот почеток и на крајот на овој процес, во кој преку искуство (понекогаш тешко) доаѓаме до мудрост.

40 дена

Меркур започна директно на 3 ноември и тоа ќе донесе разјаснување на ситуацијата. Поминаа точно 40 дена од влегувањето во „сенка“ на 24 септември до директно движење. Во христијанството, овој број е симбол на искушение и совршенство, време на чекање и подготовка пред важен настан (душата на починатиот оди во другиот свет 40 дена, новороденчето чека 40 дена пред да го види светот).

За да созрееме и да станеме одговорни, треба да ги надминеме пречките и одложувањата. „Гледано од авион“, ова звучи епско, моќно, додека „на теренот“ изгледа сосема поинаку. Не грижи се, на практично, земно ниво, сè што се заплетка има шанса да се коригира до 20 ноември, кога Меркур ќе излезе од „сенката“ (зоната во која се случи ретроградното движење).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi