Кратка историја за најмалиот долен веш: Кој прв носел танга?

9 ноември, 2020
tange-istorija-830x0


Танги несомнено се едни од најпопуларните видови на женска долна облека денес. Иако не е најпријатно модно парче, на многумина сепак им се допаѓа, бидејќи едвај се гледа под облеката и многумина го сметаат за секси. Но, од каде потекнува тоа мало парче долна облека? Со чие име се поврзува и кој прв го носеше?

Потеклото на тангата

Предок на овие гаќи може да се смета за долна облека што ја носеле луѓето илјадници години п.н.е. Подоцна, во 16 век, ремените на невиност со мека постава изгледаа како танга, но долната облека во тоа време изгледаше поинаку.


Оваа долна облека подоцна стана популарна

Во меѓувреме, се создадоа првите бикини, жените носат се помалку костуми за капење на плажите. Така, долна облека постепено станува сè помала. Во 1974 година, Руди Герних го создаде првото танга бикини, а една година подоцна се појавија двајца модели кои позираа во такви костими за капење на сликите на познатиот фотограф Хелмут Ланг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi