ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА НОЕМВРИ: на Шкорпиите им се враќа старата љубов, Вагата ќе биде соборена , Бикот ќе се расправа!

25 октомври, 2020
ljubavni-horoskop

Прочитајте го љубовниот хороскоп за ноември 2020 година за сите хороскопски знаци!

Овен

Вашата желба за успех е посилна овој месец од кога било, и важно е да бидете целосно посветени на тоа.

По 7 ноември, вашето поле на љубов и страст ќе биде исклучително активно, што значи дека треба да имате одличен период за љубов. Можни се недоразбирања во семејството или на работа, но не дозволувајте да ја уништат вашата врска. Ако имате големи планови поврзани со љубовниот живот, 26 ноември е денот кога ќе можете да ги остварите.

Бик

Ноември е месец во кој ќе се регенерирате, што ќе ви помогне ако се осамите и се свртите кон духовната страна на себе. Од 5 ноември, време е добро да го разгледате вашиот љубовен статус и да размислите дали сакате тој да остане таков каков што е. Ова е одлично време за решавање на какви било проблеми што ве вознемируваат. Бидете претпазливи на 7 ноември, затоа што тогаш има голема шанса за кавги.

Близнаци

Овој месец ќе се чувствувате поромантично од кога било. После стресен период, подготвени сте за сите задоволства што ви ги овозможува животот. Дајте си пауза и посветете му се на партнерот. Можеби сте заборавиле претходниот месец колку е убаво кога сте заедно. Сега е време да уживаме и да направиме нешто посебно. Внимавајте само околу 23 ноември, тогаш е можно да имате нереални очекувања кои сигурно ќе бидат изневерени.

Рак

Ноември е месец кога љубовта на Ракот ќе биде во преден план. Не само што ќе биде важно, туку и најважно, Ракот ќе биде тажен ако сè не биде како што треба во љубовта.

Околу 7 ноември, време е да разговарате со вашиот партнер ако имате нешто на ум. Ако го пропуштите тој момент, не обидувајте се повторно до 24-ти ноември. Ако сте „сингл“, крајот на месецот е време да запознаете нови луѓе.

Лав

Лавовите ќе бидат полни со енергија овој месец, што не мора секогаш да биде добра работа. Ако не го „исфрлите“ од себе, можно е да се претвори во фрустрација.

Ако има проблеми во семејството, решете ги на почетокот на месецот за да не влијаат на вашиот љубовен живот. Постои голема шанса дека во средината на месецот конечно ќе го решите проблемот што ве мачи и да имате една животна обврска помалку. 23 ноември е идеален ден за љубов.

Девица

Во ноември, бидете сигурни, ѕвездите се на ваша страна. Ако сте сами, 7 ноември е моментот кога треба да се отворите и да запознаете некој нов, најверојатно преку пријател. Не дозволувајте стресот и работата да ве лишат од тие можности. Ако сте во брак и имате семејство, знајте дека на децата ќе им треба повеќе внимание помеѓу 19 и 27 ноември.

Вага

Ноември ќе биде месец полн со емоции и важно е да не дозволите да ја нарушат вашата хармонија. До 24 ноември е можно да се чувствувате фрустрирани во врската, што отвора простор за кавги и расправии. По тој датум, ќе се сетите дека сте всушност задоволни во романтичната врска.

Ако сте „сингл“, по 8-ми ноември, време е да признаете некому како навистина се чувствувате.

Шкорпија

Цел месец ќе ви изгледа „збунувачки“, знајте дека многу ќе ви помогне доколку сте малку осамени или одите во природа. Важно е да бидете фокусирани и да не дозволувате неважни работи да ви го одвлекуваат вниманието.

Шкорпиите овој месец ќе добиваат новости за старата љубов, кои може да стапат во контакт со нив. Користете ги моментите кога сте сами, внимателно да размислите кои се вашите вистински чувства. Ако чувствувате дека нема ништо таму, не гледајте ги само поради учтивост.

Стрелец

Ноември е месец на подготовка и креативност, што ќе доведе до голем успех на крајот на годината. Стрелци, бидете трпеливи, затоа што ако сега постапувате набрзина, ги расипувате шансите за тој успех.

Социјалниот живот ќе биде извор на вистинско уживање, а можно е на некој од собирите да запознаете личност која „некогаш“ беше многу важна во вашиот живот. 9-21 ноември е идеален период за љубов, дури и нова. Но, ако сте во врска, пазете се на 23 ноември, постојат големи шанси за недоразбирање и кавга.

Јарец

Вие сте полни со енергија во текот на целиот ноември, но не дозволувајте да претерувате. Вашите пријатели ќе ви бидат многу важни овој месец, без разлика дали како советници ако веќе сте во врска и имате проблем, или како „медијатори“ за да запознаете некој нов.

Предвидени се нестабилни емоции за 7 ноември, тогаш не донесувајте важни одлуки кога станува збор за љубовта. Областа на емоционални односи ќе „цвета“ дури по 23 ноември.

Водолија

Не грижи се, Водолија, ноември само навидум ќе биде месец во кој ќе се собереш. Има врска со вашите чувства, а не со реалната состојба на нештата.

Притисокот што го чувствувате на работа исто така може да „вовлече“ во вашата врска. Затоа е важно да направите нешто посебно со вашиот партнер во средината на овој месец. Ќе биде убаво да избегате од секојдневните обврски, дури и само за еден викенд. Кон крајот на месецот, внимавајте на малициозни луѓе или членови на семејството кои се мешаат во вашата врска.

Риби

Ноември е многу страствен месец за вас! Во претходниот период, поради стрес и обврски, ви требаше нежност, грижа и закрепнување, а сега сте подготвени за акција и експерименти!

По 7 ноември, тоа е идеален период за секси авантури. Ако сте во долга и стабилна врска, средината на месецот е моментот кога конечно ќе го решите проблемот што се провлекува од пролетта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum