ЛУДНИЦА ВО КФЦ: Жена збесна откако не и дадоа да нарача затоа што не носи заштитна маска!

16 септември, 2020
Thumbnail_SM-1536x864

Сето ова само за пире од компири и пилешко?
Секој ден, друга приказна за Керен. Овој пат, видео од ТикТок стана вирално кога Карен ја одбија да ја послужат во KFC затоа што не носеше маска за лице. Бесот на Керен се погрижи да го покаже своето незадоволство за ваквиот третман.


Сè започна кога сега наречената „КФЦ Керен“ влезе во ресторанот за брза храна без маска во Фресно, Калифорнија. Нормално, вработените одбиваа да ја послужат ако не носи маска. Исто како и секоја друга Керен, таа се погрижи да ни подари изложба достојна за Оскар. Прво, таа започна да им се заканува на вработените во ресторанот, а потоа скокна веднаш на шалтерот врескајќи: „Дај ми да јадам! Јас сум гладна!”

Вработениот се збуни па побара од KFC Керен да се смири, дополнително разбеснувајќи ја. Таа продолжува и вели: „Повикај полиција тогаш куко. Направи го тоа! Сега! Ќе те прободам куко”. Додека го зборуваше ова, таа се придвижуваше кон вработените и ја стискаше тупаницата како да е подготвена да започне борба.
Работите стануваа уште поинтензивни кога ќе се појави вработената кон која ги упатила своите закани, KFC Kерен побара вработените да и дадат нешто да јаде. Потоа, таа повеќе пати повторуваше без да се откаже „пире од компири и пилешко“. Вработениот учтиво и кажа: „Не можам, ќе добијам отказ“. Потоа, Керен го обвини дека не работи таму и покрај црвената кошула од KFC и слушалките за нарачка од автомобил.

Вработениот започна да му се извинува на лицето кое си ја чекаше својата нарачка во автомобилот додека ненадејно Керен KFC стана насилна. Таа шутна дисплеј таблата и викна: „Дајте ми нешто да јадам!“ Тој трпеливо одговори, повторно: „Не можам да ти дадам ништо да јадеш. Треба да носиш маска “. Таа разгневена започна да пцуе и излета кон излезот кога еден муштерија во редот и рече: „Имам маска во автомобилот ако сакаш“. Наместо да ја олесни работата и да ја позајми маската, таа веднаш одби и го опиша ресторанот како „одвратен“.

Да бидеме реални, постои голема можност таа да е бездомник, бидејќи ова видео беше од KFC во Калифорнија. CBS NEWS известува дека округот ЛА забележал наплив на население бездомници со неверојатни 12,7% за време на епидемијата КОВИД-19.

Многу луѓе на Интернет исто така беа вознемирени од однесувањето на жената. Некои се забавуваа на фактот дека изгледаше како „Дора истражувачот“ со ранецот и фризурата. Другите пак велат дека таа може да има претрпено сериозно ментално заболување.

Еден корисник на Твитер напиша: „Деца, кажете не на дрогата! Тие влијаат на вашето однесување и здравиот разум, но пред сè НИКОГАШ НЕ СЕ КАЧУВАЈТЕ НА ШАНКОТ ВО KFC. Никој не сака микроби од зимски чизми во текот на летото на нивната храна, Керен е луда! ”
Маските за лице се контроверзна тема во Соединетите држави уште од првиот карантин на целата земја во март.

Дали работниците во брза храна некогаш повторно ќе бидат мирни?