Луѓето родени во овој знак не можат без љубов, а ако ги одбиете никогаш нема да ви дадат втора шанса!

25 ноември, 2020
twins-26911081920-830x0

Астрологот Александра Бјељац ги открива сите карактеристики на Близнаците

Владеењето на Близнаците трае од 21 мај до 21 јуни.

Според легендата, врховниот бог на Олимп, Зевс, бил маѓепсан од Ајс, сопругата на Спартанскиот крал Тиндареј. За да ја заведе, тој се претворил во прекрасен лебед. Од нивната врска се родија Полукс и Хелена.

Митот вели дека Ајс ги родила децата на Тиндареј, Кастор и Клемерлин, додека таа ги носела Полукс и Елена. Така, Кастор и Полукс биле многу блиски близнаци од мајка си. Не се разделуваа. Тоа беше голема вистинска братска љубов, но Кастор, кој беше смртен како неговиот татко, беше убиен во една војна. Очаен, Полукс побарал од Зевс да му ја одземе бесмртноста, бидејќи тој не можел да живее без неговиот брат. Зевс им одобри, а подоцна ги смести меѓу sвездите, како соѕвездие на близнаци.

Близнаците се воздушен знак со кој управува планетата Меркур, тие имаат детска природа, многу се љубопитни, често несериозни. Нивната смисла за хумор е изразена. Не ги држи место и созреваат подоцна.

Тие имаат вешти раце и брз ум. Понекогаш лукав, но весел изглед. Претежно правилни и убави црти на лицето. Нивната физичка конституција е слаба. Рацете и рамената се убаво обликувани. Тие се прилагодливи.

Близнаци и работа

Честопати ја менуваат работата или работат на повеќе страни. Тие се многу информирани. Понекогаш не можат да завршат на време, па затоа стануваат избрзани. Честопати се во дилема и можат да бидат неодговорни.

Работните места што најмногу им одговараат се комуникативни, интелектуални работни места, како и сите работни места што вклучуваат акција и движење.

Не сакаат досада и статичност. Тие се одлични говорници.

Близнаци и љубов

Сакаат да менуваат партнери. Не се премногу чувствителни, но секогаш им треба некој, не сакаат да бидат без љубов. И покрај сè, тие знаат да се жртвуваат себе си во врската. Понекогаш, иако не често, тие се склони кон депресија.

Во интимни врски, кога ве сакаат, не сакаат да чекаат ниту една секунда! Ако ви се јават и посакаат, треба веднаш да бидете таму. Во спротивно, нема да ви дадат втора шанса.

Сакаат да имаат добра комуникација со своите партнери и да се изразуваат убаво и јасно. Знаат како да ве остават без зборови ако направите грешка и не искористите шанса додека се заинтересирани за вас.

Тие се креативни во сексот, интимните врски им се многу важни, па не сакаат ниту таму да чекаат. Тие се директни и ќе ви кажат што точно сакаат и сакаат од вас. Сакаат целосно да го задоволуваат својот партнер во секоја смисла.

Можат да влезат во врска и интимен контакт со вас од љубопитност. Тогаш не можете да бидете целосно сигурни дали навистина се грижат за вас. Тие сакаат совршени врски.

Близнаци како пријатели

Како пријатели кога ќе ве прифатат – тоа е тоа. Во спротивно, тие знаат како да избегнуваат луѓе кои не им лежат. Тие се многу пожртвувани пријатели, лојални и верни. Никогаш нема да ви биде досадно во друштво.

Се сакаат себеси, но можат да бидат вашата поддршка во животот. Не влегувајте во дискусија со нив, затоа што ќе изгубите во истата. Имаат свое мислење и ќе бидат искрени кога ќе ги прашате за совет. Тие секогаш гледаат на работите од два агли.

Близнаци и здравје

Нивните нерви, респираторни органи, горните екстремитети се чувствителни, склони се на болка во рамото и ревматизам.

Кога ќе се разболат, се опоравуваат побрзо од другите. Тие се генерално многу отпорни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi