Луѓето родени во овој знак се алчни и себични: Ако мразите да ве контролираат, бегајте од нив!

21 декември, 2020
horoskopski-znak-ovan-2-830x0

Се обидуваат да бидат вечни победници, но тоа често го прават на начин што не им одговара на другите

Секој од нас има одлики на личност што другите луѓе не ги сакаат, и иако секој го сака Овенот, постојат негативни работи што ги полудуваат луѓето околу него.

Што го прави Овенот напорен?

Луѓето родени во овој знак се обидуваат да бидат најдобри, но во желбата да излезат победници од секоја битка, тие честопати доаѓаат до избрзани заклучоци. Иако нема ништо лошо во тоа што Овенот е натпреварувачки настроен, тие понекогаш можат да бидат толку вознемирени во нивната желба за победа што другите луѓе се задушени од нивната амбиција. Исто така, она што ги иритира другите знаци кај Овенот е импулсивноста.

Во основата на знакот на огнениот Овен е планетата Марс, што може да го направи тврдоглав и злобен. И штом Овенот ќе ја премине границата и ќе стане злобен, тешко дека некогаш може да се врати во својата „стара кожа“ …

Ова се најиритирачките карактристики на Овенот:

1. Тие се егоцентрични

Овните се досадни затоа што не сакаат да им кажуваат дека не се во право или да ги оставаат работите да одат по својот пат. Тие се во центарот на нивниот свет и сè што прават за другите, тие го прават за себе на некој начин. Секогаш си даваат предност на себеси; колку и да мислите дека се грижат за вас, секогаш мислат прво на себе. Ова може да биде многу фрустрирачко за секој друг освен за Овенот.

2. Контролори на животот на другите луѓе

Може да се обидете да го разберете вашиот пријател Овен и да му дозволите да зборува за неговите проблеми и да ви се отвори, но кога ќе се обидете да го направите тоа, тие не се подготвени да бидат тука за вас или да ви помогнат. Нивниот лидерски став може да го попречува нивното разбирање за другите, секогаш мислат дека се во право и имаат потреба да ги контролираат другите.

3. Тие делуваат ладно

Овенот изгледа себично, самоуверено и не многу интуитивно. Огнениот знак ги тера да сакаат да бидат секогаш пред другите и ќе сторат сè за да победат, што ги прави многу алчни. Не се грижат за последиците, бидејќи најважно им е да победат. Ова може да биде многу фрустрирачко за другите ликови, бидејќи не е сè во животот игра или натпревар.

4. Тие се кратковидни

Тие се скоро слепи за другите, не сакаат да помагаат и сметаат дека имаат право на сè. Можете да бидете пријатели со нив со години и да мислите дека сте навистина блиски, но Овенот се грижи само за себе. Здравите Овни знаат дека се себични, но нездравиот и несигурен Овен ќе го негира ова. Тие не се отворени за да им кажат што да прават. Овните не сфаќаат дека се груби и дека може да станат исцрпувачки.

5. Овенот не е секогаш поддршка

Овните имаат пријатели на кои не им се секогаш достапни, но очекуваат дека секогаш ќе бидат тука за нив. Понекогаш тие се љубоморни на туѓите достигнувања, затоа ги предизвикуваат другите да се натпреваруваат со нив. Овенот може да има и многу големи очекувања од членовите на семејството. Исто така, ако Овенот не ви е на прво место, тој воопшто нема да се грижи за вас; дури и ако многу се грижите, тоа нема да биде доволно – Овенот во вашиот живот треба да биде или прв на пиедесталот или нема да постои.

6. Тие одбиваат да изгубат

Овенот, без оглед на се, секогаш ќе сака да го каже последниот збор. Тие секогаш мора да бидат во право, дури и кога на сите им е очигледно дека не се. Ако се обидете да му кажете на Овенот дека сте вознемирени, тој нема да го сфати тоа сериозно, а потоа да ве обвини што не сте му кажале порано. Природата на Овенот е конкурентна сама по себе и нема шанси тие да го променат тоа.

7. Овните се алчни

„Сакам сè, сега и веднаш, само за себе“ – така мисли типичен претставник на овој огнен знак. Овенот не сака да споделува ништо со другите, но сепак ќе го стори тоа ако процени дека може да има корист од тоа. Тие исто така сакаат сè да биде по нивно. Кога ќе им го негирате или им ги уништите шансите за добро време, на пример на забава, тие ќе ви го влошат животот. Ќе го направат тоа така што никогаш повеќе нема да сакате да одите никаде со нив.

8. Овенот не е интуитивен

Треба да помине извесно време за Овенот да разбере што чувствуваат другите за него, но честопати ќе се случи да поминат години и години без лице родено во овој огнен знак „да не ве прочита“. Нивниот недостаток на интуиција доаѓа од нивната себична и конкурентна природа, што им отежнува да ги разберат сопствените чувства, со цел подобро да ги разберат другите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi