„Маѓепсаниот град“, „Поњо“, „Од ридот афион“… Објавени фотографии од најубавите јапонски цртани филмови!

22 септември, 2020
слика наслоооооооооооооооооооооооооооооооооов

Студиото „Гибли“ произведе култни класици на светска анимација, како што се „Принцезата Мононоке“, „Мојот сосед Тоторо“ и „Порко Росо“ …

Ако сте љубител на Гибли, највлијателното аниме студио во Јапонија основано од Хајао Мијазаки, Тошио Сузуку, Исао Такахата и Јасујоши Токума, имаме добри вести за вас.

Гибли извади некои од најубавите анимирани филмови досега, како што се принцезата Мононоке, мојот сосед Тоторо и Порко Росо, а студиото штотуку објави дури 400 бесплатни фотографии од нивните анимирани филмови, сакајќи да „шират позитивна енергија во 2020 година без некоја посебна причина“.

Фановите сега можат да се потсетат на одредени сцени од овие уникатни кинематографски достигнувања, кои ги вклучуваат Кога Марни беше таму, Бајката за принцезата Кагуја, Од афион Хил, Понјо, Маѓепсаниот град.

Фотографиите се објавени со ракописна порака од Сузуки, во која се вели:

– Ве молиме слободно користете ги во рамките на здравиот разум. Уживајте!