Марс е сега свој на свое! Погледнете што вели хороскопот, КАДЕ ќе ве нападне

1 декември, 2020
608cf8e396541ccad9d3b1c0161bf21030805e92

Сѐ до пролет, колективно сме изложени на стрес, кој е најсилниот примател за сите болести и заболувања.

Во средината на ноември, Марс, владетелот на Овен и Скорпија, тргна директно. Со оглед дека станува збор за планета која, покрај другите симболи, го претставува корона вирусот, неговото движење е директно поврзано со развојот и динамиката на пандемијата на грип во Светот.

Марс во Овен е силен и брз, сам по себе. Од кога започна директно (14 ноември), можеме да забележиме дека избувнува епидемијата. Леснотијата на пренесување на овој вирус е најдобриот индикатор за енергијата претставена од оваа астролошка слика. Неговото движење со овој знак завршува на 7 јануари, по што тој ќе влезе во Бик. Дотогаш не е лошо да погледнете во кое поле од вашиот натален хороскоп се движи и како може да ве „нападне“, како и кои органи се загрозени.

Ако сте родени со знак или подзнак на Овен, транзитното движење на Марс покажува дека главата и склоноста кон ненадеен скок на температурата на телото може да бидат загрозени. Ризикот од вирусна инфекција е висок, особено кај помладата популација.

Знак или подзнак на Бик – покрај добро познатиот факт дека овој знак е владетел на грлото, крајниците, тироидната жлезда и гласните жици, сегашната позиција на Марс укажува на тоа дека целокупната ситуација има најголем ефект врз потсвеста и психата на овој знак. Неопходно е да се ослободите од лутина и нетрпеливост.

Во Близнаците – покрај овој знак што ги претставува белите дробови, сегашниот транзит предупредува на можни невролошки компликации.

Кај рак – ревматски проблеми, воспаление на зглобовите, проблеми со кожата.

Кај Лав – склоност кон силни воспалителни процеси, болка во долниот дел на грбот и колковите. Чувствителност на црниот дроб и панкреас. Алергија, автоимуна реакција.

Кај Девицата – многу ризичен период, први на удар се урогениталните органи.

Кај Вага – слабост на грбот, ‘рбетот, бубрезите.

Кај Шкорпија – проблеми со стомакот.

Кај Стрелец – срцето, ‘рбетот и очите се на удар.

Кај Јарец – воспалителен процес во желудникот и дигестивниот систем.

Кај Водолија – голема претпазливост, белите дробови се на удар.

Кај Риби – системска реакција, проблем со размена на течности во телото, оток. Се заканува себеси со стравови.

Овие се само основни упатства. Се разбира, секој натален хороскоп е уникатен, и покрај знаците и подзнаците, голема улога во астролошката слика имаат и другите планети. Како нечие тело ќе се бори против вирусот и дали е во опаѓање на енергија или не, зависи од остатокот од хороскопот.

Едно е сигурно – во овој период, до пролет, колективно сме изложени на стрес, кој како таков е најсилниот примател за сите болести и заболувања.

Така, стравот од болест е поголем проблем од самата болест. Останете одговорни за себе, и како такви ќе бидете одговорни за другите. Мирот и спокојството се најсилните енергетски додатоци кои можат да ве зачуваат и да го зајакнат имунитетот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris