Маж откри 6 причини зошто ја оставил сопругата после 10 години брак: Проверете дали ги правите и вие истите грешки!

16 декември, 2020
profimedia-0528536202_1


Драги жени, се лажете ако верувате дека секој маж ќе ја напушти својата жена само поради некоја друга жена која мириса убаво, која е попривлечна и можеби поубава од неа. За повеќето мажи атрактивноста и убавината немаат никаква врска со тоа.

Првата причина што мажот ја напушта жената е ако го запостави мажот. Ниту еден маж нема да остане покрај жена која не му обрнува внимание и која го запоставува. Немој да мислиш дека ќе си дозволи да не се почитува, дека ќе проголта сè и дека нема да биде навреден. Многумина од вас прават домашни миленици од сопрузите. Ако продолжите да се однесувате така кон нив, тие ќе ве напуштат.

Brak

Втора причина е заканата за неговиот личен простор, што е многу важно за нив. Многумина мислат дека ако маж е оженет со вас, спие со вас, јаде, тој не треба да има личен простор и слободно време. Тоа не значи дека треба да го следите секој негов потег. Ако се однесувате така, човекот е подготвен да побегне на крајот на светот за да ја ослободи душата. Дури и да има деца нема да го спречи да замине. Секој човек мора да има свој мир, свое време и релаксација.

Третата причина е недостаток на благодарност. Дали е тешко да се каже благодарам. Кажете му благодарност на вашиот човек и тој ќе стори сé за вас.

Четвртата причина што мажот ја напушта жената е затоа што е запуштена. Да бидете во брак 10 години не ви дава за право да престанете да се депилирате. Грижете се за вашето тело, користете парфем, облечете се така што вашиот маж ќе се сврти кон вас и тој никогаш нема да гледа во друга.

par

Кога вашиот маж ќе почне да гледа во други жени, не го сфаќајте тоа лесно, туку грижете се за себе.

Петтата причина е одбивност, а тоа е најлошата од сите. Ако дојде моментот и сфатите дека повеќе не го сакате, пуштете го секој има право на грешка и секој може да биде погрешен избор за другиот.

Ако мажот е само од навика со вас, завршете ја таа приказна веднаш, не е напишана за вас. Шестата причина е женското нерасположение. Кога жената е постојано лута, нервозна и тажна, мажот нема да брза да си оди дома. Со текот на времето, тој само ќе ја напушти својата куќа, сопруга и семејството. Таа треба да биде личност кон која ќе трча мажот да се сретне, желен да сподели успех, среќа и задоволство со неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi