Мажите од овој хороскопски знак е тешко да ги освоите а уште потешко да ги задржите: 5 начини како секогаш да му бидете во мислите!

27 ноември, 2020
happy-18364451920-830x0


Мажите Девици се практични и прагматични. Значи, дури и ако тој е лудо заљубен во вас, постои шанса тој да биде толку зафатен со работа што ќе заборави да ви се јави на крајот на денот. Не е невозможно да направите мажот Девица да чувствува копнеж кон вас, но понекогаш може да биде „голем залак“.


Бидете верни

Со Девиците владее шестата соларна куќа на астрологијата, која се однесува на здравје, грижа за себе и дневна рутина. Тоа е една од причините зошто Девиците се толку практични. Мажот Девица не бара компликации во неговиот живот. И не само што не ги бара – тој не ги сака! Тој ќе ги почитува сите на кои може да им верува и кои ќе му веруваат кога ќе бидат разделени. Најмногу ќе му недостасувате кога знае дека може да ви верува, да се потпре на вас и да верува во вашето присуство во секоја ситуација.

Испратете му фотографии

Со девиците управува Меркур, планетата на комуникацијата. Бидејќи мажите се визуелни типови, добро е да ја искористите неговата потреба за комуникација што ќе ги скокотка и неговите очи и мислите.

Потсетете го на вашето заедничко време

Девиците можат да бидат зафатени со работа, но тоа не значи дека се целосно незаинтересирани за романса. Испратете му слика на социјалните мрежи или потсетете го на смешна приказна за која се сеќавате дека ќе го насмее и ќе ве натера да се видиме што побрзо. И тоа е суптилно, ефикасно и забавно.

Дајте му простор

Дури и ако е лудо заљубен во вас, мажот Девица ќе биде среќен да поминува време со пријатели, роднини или сам. Токму овие моменти, кога не сте заедно, му помагаат да сфати колку навистина му недостасувате.

Имајте стимулативни разговори

Бидејќи Девицата е хороскопски знак со кој управува Меркур, не заборавајте дека вашиот маж сака да учи од вас. Мажите девици ценат интелигентни луѓе со кои можат да водат длабоки разговори.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi