Меѓународна црква на канабисот, место на кое канабисот се користи како причест

5 јуни, 2020
61895458

Елевационистите се посветени на духовните благодети од канабисот. Тие не следат никаква догма ниту пак бараат преминување од други вери во нивната. Имаат само едно правило – сите припадници се должни да го прифатат канабисот како причест.

Оваа црква се наоѓа во Денвер, во САД, и внатрешноста и е украсена со неонски мурали во бои на виножитото кои ги насликал славниот шпански уметник Окуда Сан Мигел. Има и неколку клупи на кои е дозволено уживањето во марихуана, а верските настани се надополнети со музика, ласерско шоу и различни проекции.

Црквата е отворена за сите заинтересирани од понеделник до четврток од 13 до 16 часот, а петок, сабота и недела од пладне до 18 часот. Сепак пушењето е забрането во јавност и членовите на оваа црква мора да бидат постари од 21 година.

Канабисот во сојузната држава Колорадо е легализиран од 2014 година, и полнолетните лица смеат самостојно да одгледуваат до 6 стебла и да поседуваат до 30 грама марихуана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi