Мислите дека сите неверства се исти? Се лажете, овие три болат најмногу!

28 декември, 2020
74_veza-ljubav-pixabay-com-4_f


Емоционална измама

Може да вклучува физички однос, но не и нужно. Емоционалното мамење може да започне како невино пријателство. На крајот, лицето кое изневерува се наоѓа во блиска врска со некој што не е негов партнер. На некој начин, емоционалното мамење ја осакатува врската повеќе отколку физичкото. Со физичко изневерување, лицето кое изневерува сè уште може да се чувствува емотивно поврзано со својот партнер и можеби само бара исполнување на сексуална фантазија. Со емоционална измама, срцето на прељубникот можеби повеќе не е во врска.

Физичко неверство

Ова е чин на сексуална блискост со некој друг, освен со сопругата или партнерот. Тоа е една од најчестите форми на измама. Иако физичкото изневерување е вообичаено кај мажите и жените, се чини дека тоа влијае на нив на различни начини. Мажите ја перцепираат физичката измама како форма на физичко одбивање. Од друга страна, жените исто така нема да реагираат на физичка измама ако не се вклучени емоции.

Онлајн измама

Со развојот на технологиите, мамењето преку Интернет станува се почест проблем меѓу паровите и може да има различни форми. Измамите преку Интернет вклучуваат порнографија на Интернет, состаноци на Интернет и флерт со други луѓе на социјалните мрежи. Измамата преку Интернет е потешко да се „фати“ отколку другите форми на измама.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris