МИСТЕРИЈА! СЕМЕЈСТВОТО СЕ ВРАТИЛО ДОМА, а новогодишната елка не била иста: Сигурно нема да ја забележите оваа декорација на сликата! (ВИДЕО)

5 декември, 2020
2397169_screenshot-6-1_ls

Семејството МекКормик од Австралија открило ново украсување на нивната елка.

Имено, семејството се вратило дома и забележало дека нешто не е во ред со елката, а потоа сфатиле што. МекКормикс веднаш повикале организација која се грижи за коалите, но, како што велат, од другата страна на жицата, прво помислиле дека некој се шегува со нив.

Сепак, екипата за спасување брзо успеа да ја преземе коалата, која девојчето Тајла Мекормик ја нарече Дафне, за која се покажа дека е женка, стара три до четири години и со добра здравствена состојба.

Членовите на семејството споделија фотографии од Дафне на социјалните мрежи и следеа бројни повици. Спасувачката екипа ја ослободи Дафне, која се заплетка во украси и ламби, и беше ослободена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris