Момчињата галеа ЛЕМУР, а потоа застанаа… Еве што се случи (ВИДЕО)

14 јуни, 2020
фддс

Лемурите се загрозен вид на животни, а нивното живеалиште е Мадагаскар и некои делови од Азија.

Тие се сметаат за исклучително интелигентни животни, за некои од нив воопшто не им е далечен контактот со луѓе и вешто контактираат со нив, така што немаат страв од човечки суштества.

Доказ за тоа е овој лемур, кој толку многу се опуштил и им дал на две момчиња да го чешкаат и галат!

Симпатичниот лемур не само што ги остави момчињата да го допираат неговото крзно, но тоа не беше доволно за него и секој пат кога ќе престанаа да го фаќаат, лемурот им покажуваше со раката да продолжат таму каде што останаа!

Видеото ги воодушеви луѓето ширум светот, а многумина го споредија овој лемур и неговиот лик со кралот Џулијан, цртан лик од популарната „Пингвини од Мадагаскар“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi