Најголемите предавници во Зодијакот: Ќе ви забодат нож во грб, кога тогаш!!!

30 октомври, 2020
232731_shutterstock-222132796_ls

Претежно ги издаваат пријателите за лична корист

Откривањето дека лицето што го сметавте за пријател не само што се „олади“ кон вас, туку и се однесуваше на начин што прави да се чувствувате изневерено и навредено, е многу непријатна работа. Но, за жал, тоа не е толку ретко. Во некои случаи, склоноста кон такво грдо однесување е „програмирана“ од астролошка гледна точка.

Еве хороскопски знаци кои можат лесно да им забијат нож во грб на пријателите:

Овен

Овенот може да биде многу предаден и лојален хороскопски знак, но кога станува збор за одлучување кого се стави на прво место, поверојатно е дека Овенот ќе ви забие нож во грб засвоја корист, отколку да ви остане верен на вас.

Тој во основа е голем пријател, но како прв знак на Зодијакот, тој е навикнат да биде број еден во сè. Овните многу ги ценат нивните предности. Ова значи дека кога ќе имаат можност да напредуваат и да успеат во животот, ќе го искористат тоа без многу двоумење. И, ако тоа значи дека оваа личност треба да забие нож во грб за да го добие тоа што го сака, така и ќе биде.

Близнаци

Ако некој хороскопски знак ви забие нож во грбот без да трепне, тогаш тоа е најверојатно Близнаци. На крајот на краиштата, тие се исто така хороскопски знак со две лица, две движења. Звучи сурово и грубо, но искрено. Близнаците се одлични во глумата – со други зборови, тие се одлични во глумењето сè додека не дојдат на своето.

Не е важно кој сте за Близнаците – без разлика дали оваа личност ве сака или вие сте непријател број еден, ништо нема да му застане на патот да го постигне она што го сака. Нема сомнение дека Близнаците ќе се однесуваат како вашиот најдобар пријател или придружник за напредок во животот. Но, кога оваа личност може без вас, тој се врти и лесно може да ви забие нож во грб, ако ситуацијата го бара тоа.

Лав

Лавот е голем пријател, но исто така е и апсолутен опортунист. Дајте му барем еден сантиметар за да може да оди пред вас и тој сигурно ќе ја искористи оваа можност, без оглед на сѐ.

Како огнен знак, Лавот може да биде многу агресивен и наметлив. Тој знае што е потребно за да стане број еден во животот и не се плаши да ги прегази луѓето со искачување по скалите на успехот. Ова не значи дека Лавот не може да биде голем ментор и вистински лидер, но може и да ви забоде нож во грб.

Скорпија

Нивната мистерија и интриги се широко познати, па затоа е подобро да бидете претпазливи со Скорпиите. Ако не сте дел од блискиот круг на оваа личност, скоро немате шанси да знаете за што точно е способна. Па дури и оние кои мислат дека добро ја познаваат може да се изненадат кога Скорпијата ќе го покаже своето вистинско лице.

Скорпијата може да биде исклучително лојален пријател, но нема да има проблем да ви забие нож во грб, особено ако се убеди дека тоа е добра идеја. Може да биде многу таинствено и манипулативно. Ако почувствува дека може да ве натера да верувате во нејзината невиност, за потоа да ве нападне и прободе во грб, најверојатно ќе го стори тоа.

Стрелец

Може да биде голем пријател ако му е убаво. Тој сака да биде близок со луѓе кои му го олеснуваат животот или го прават поинтересен. Но, кога Стрелецот ќе се сретне со луѓе кои му се чинеа уште поинспирирани и поинтересни, тој ќе ви сврти грб без никакви проблеми.

Стрелецот ќе ви забие нож во грб, ќе ве изневери или ќе ги прекрши своите ветувања. Стрелецот не е сигурен, но неговата суштинска желба е да ужива во животот. Звучи како површно и сомнително изговор за предавство, но Стрелецот нема време да се задржи на стравовите и моралните дилеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum