НАЈСТАРИОТ БРАЧЕН ПАР ВО СВЕТОТ! Се венчале пред 79 години, а заедно имаат 215 (ВИДЕО)

30 август, 2020
Screenshot_6_1000x0

Хулио Цезар Мора и Валдрамина Макловија Квинтерос се во брак 79 години, а еквадорската двојка е исто така најстара во светот, и заедно имаат скоро 215 години, пишува Си-Ен-Ен.

Хулио има 110 години, а Валдрамина ќе наполни 105 години во октомври.

Гинисовата книга на рекорди потврди дека тие се најстарата двојка на светот.

Тие се запознале за време на училишните одмори, така што сестрата на Валдрамина била во брак со братучедот на Хули, според Гинис.

Тие се венчаа тајно во 1941 година, бидејќи нивните семејства не го одобруваа бракот.

„Семејното единство, правилата на љубовта, меѓусебното почитување, чесната работа и соодветното образование засновано на семејните вредности се клучни за здравиот живот“, се вели во изјавата на најстарата двојка во светот.

Хулио и Валдрамина имаат пет деца, 11 внуци, 21 правнуци и 9 праправнуци.

Двајцата работеа како наставници до пензија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris