НАЈТОЧНИОТ ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 11.09.2020! Шкорпии не им пуштајте отров на колегите, покачувањето може да почека!

11 септември, 2020
=

ОВЕН

Денес е ветувачки ден. Утрото е сончево, вашите мисли се ведри. Само пазете се од озборувањата на колегите, поради нив ова сонце ќе биде со заби. Можна е мала главоболка.

БИК

Денес сè ви оди како што треба, нешто ви е чудно. Жената потпевнува низ куќата, иако не сте имале односи, помисливте да не започнала да ве изневерува. Не грижете се, сè е во ред, едноставно вашата несигурност е зголемена денес.

БЛИЗНАЦИ

Колку е убаво да се биде како вас денес. Добивте пофалби на работа, а директорот ви вети покачување. Вие сте лошо расположени, без оглед на сите добри вести. Мора да е ПМС. Станавте на левата нога.

РАК

Некој ве расплака од утрово. Иако сакате колегите на работа да не забележат, дојдовте со црвени очи. Се преправавте дека сте се забавувале цела ноќ, но нешто сите ве гледаат сомнително. Не можат баш да ви веруваат затоа што тие знаат дека сте анти-алкохоличар. Не ги вадете очилата на работа следниот пат. Несоница.

ЛАВ

Како што мислевте, добро се венчавте, како што велат. Вашите мисли се црни, но не ве интересира, вие само размислувате како да заработите пари. Во ред е да мислите на пари, но вие претерувате. Спуштете се  малку  на земја и бидете во склад со ситуацијата, и на работа и дома.

ДЕВИЦА

Се ти пречи. Офкаш дека никој не те сака, а всушност си многу незадоволен од себе. Обидете се со тренинг и здрав живот, можеби ќе ви тргне. Не е сè толку сиво, има надеж за вас. Изгубени и дезориентирани.

ВАГА

Мерите, мерите како и обично, никогаш да пресечете. Не ви е лесно да го промените работното места во тие години, но сте слушнале дека има подобра понуда во друга компанија. Како да му се верува на вашиот пријател, бидејќи работи во таа фирма и го носи истиот пар панталони веќе шест месеци. Не брзајте со одлуки. Гадење.

ШКОРПИЈА

Отровот во мали шишиња се чува за посебни прилики, така се вели. Со денови сте опседнати со тоа како да повредите колега што ве спречи да добиете покачување. Што и да правите, заборавете на отровот и шишето. Не бидете глупави, секогаш можете да користите рицинусово масло, а потоа да се насмевнете на себе и на него. И покачувањето нема да ви избега. Луди идеи.

СТРЕЛЕЦ

Денес е тој ден, долго чекавте сè да помине во најдобар ред. Напорот во вашето партнерство се исплатеше. Ѕвоната и прославата како да ви се насмевнуваат. Едвај чекавте да се слушнете со најдобриот пријател на вашето момче дали е тоа вистина. Само вие не можете да бидете трпеливи. Не прашувајте го вашиот партнер кога е тој голем ден, можеби тогаш нема да дојде. Внимание во транспортот.

ЈАРЕЦ

Денот, како и секој друг, не се разликува од прва, но вие не се оптеретувате со долгови, како да не се ваши. Ќе се вратат самостојно, не е ваша грижа се додека имате време да позајмите. Воозбилете се, време е!

ВОДОЛИЈА

Драги мои Водолии, освестете се еднаш. Младоста поминува брзо. Додека се свртите, имате педесет години. И после тоа каде бевте и што правевте, немате идеја. И тогаш немате ниту куче ниту маче! Непромисленост.

РИБА

Секој ден се напредува на секој начин, но не и во вашиот случај. Мора да се признаете дека рибите се посебен случај. Вашата логика на работите е ако нешто може да се направи денес, нека се остави за утре. Па, така ќе стигне платата што ја чекате, ако не денес, тогаш утре. Дланките се потат.