Направете го oва ВЕЧЕРВА на ПОЛНА МЕСЕЧИНА, парите се МНОЖАТ, а организмот и имунитетот се ЗАЈАКНУВААТ!

30 ноември, 2020
profimedia-0238787982

Сите знаеме дека влијае на плимата и осеката, а замислете што му прави на човечкото тело, кое содржи 72% вода.

Месечината е небесно тело најблиску до Земјата и затоа нејзиното влијание врз нас е најсилно. Сите знаеме дека влијае на плимата и осеката, а замислете што му прави на човечкото тело, кое содржи 72% вода.

Месечината има најсилно влијание кога е во фаза, односно кога е млада или полна. Полната месечина претставува астролошко спротивставување на сонцето и месечината, односно периодот кога месечината добива најмногу светлина од сонцето. Тогаш може да се види како Месечината сјае на ноќното небо во полн сјај.

Таа светлина е чиста енергија. Иако тоа ќе создаде нерамнотежа во здравствената област поради својата сила и ќе донесе несоница на многумина, таа енергија е вредна за финансиите.

Наједноставниот ритуал е да земете банкнота (по можност црвена) и да ја мавтате кон Месечината и да замислите како вашите пари се множат. Потоа оставете ја таа банкнота во вашиот паричник да ја помине ноќта и да ја поминете следниот ден.

Слично на тоа, кога Месечината е во фаза на опаѓање (неколку дена по крајот), погледнете ја Месечината и размислете како вашите проблеми исчезнуваат, паѓаат.

Доколку имате здравствени проблеми или вишок тежина, добро е да постите 24 часа еден ден пред полна месечина, тогаш е можно да изгубите до 3 килограми, а телото да се детоксицира.

Забелешка: ефектот на постот е многу посилен ако постот се изврши ден пред младата месечина.

Ако доцните, не е доцна да го сторите тоа по ноќта на полна месечина, бидејќи нејзината енергија е подеднакво силна и следниот ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi