Направиле пиво за кучиња: Конечно ќе можете да наздравите со вашиот пријател!

6 ноември, 2020
12844363415f9bed92db5eb897146739_v4_big


Американска пивара воведе безалкохолно пиво за кучиња кое доаѓа во различни вкусови. Веста беше објавена на социјалните мрежи, на Светскиот ден на кучето, и тие го нарекоа ова пиво „нектар за кучиња“. Тоа е супа од коски, полн со вкусови и хранливи материи погодни за кучиња. Пивото за кучиња е достапно само додека траат залихите – но се покажа толку популарно што дури и е утврдена листа на чекање. Најдоброто нешто во врска со овој проект е што доларот од секоја од првите 50.000 набавки е дониран на Друштвото за заштита на животните, според „Петмагазин“.

“После долг ден, нема ништо поубаво од споделување пиво со пријател. И со толку многу сопственици на миленичиња ширум Америка оваа година, сакавме да направиме пиво што нашите потрошувачи ќе имаат шанса да го испијат со нивниот” најдобар пријател “. имаме можност да се здружиме со Друштвото за заштита на животните и да продолжиме да се трудиме да им помагаме на нашите крзнени пријатели кои сè уште бараат дом “, рече Даниел Блејк, потпретседател на брендот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi