Нарцисот е многу тешко да се напушти: Но, ако ги примените овие 4 стратегии, ќе се ослободите од него засекогаш!

6 ноември, 2020
нарцис

Ако сакате да го напуштите нарцисот, овие 4 стратегии можат да бидат корисни.

 1. Не се расправајте со нив
  Секој нарцис сака да го контролира разговорот и однесувањето, па затоа најдобрата стратегија е едноставно да го игнорирате.

Ако родителот на вашето дете е нарцисоиден тип, тоа ќе биде малку потешко. Затоа, сведете ја комуникацијата на минимум и споделете ги само тие информации што се однесуваат на обичните потомци.

 1. Поставете граници
  Определете го времето кога сте достапни и под ставката е различна, не одговарајте на нарцисот на телефонот или не одговарајте на пораките и е-поштата надвор од таа временска рамка.
 2. Држете се до планот
  Без оглед на емоциите што ги имате кон нарцисоидот, обидете се да ги оставите настрана и да се однесувате кон него како познаник на кој не му должите ништо.
 3. Не верувај во она што го зборува
  Нарцисот ќе каже сè што сакате да слушнете, само за да ве освои. Очекувајте лажни изјави и лажни ветувања. Многу телефонски повици и еден куп пораки. Реченици што дури не би помислиле дека тој може да ги изговори или напише за да ве одржи. Слушајте, читајте и продолжете понатаму.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi