Научниците во шок! Пронајдена е гигантска желка со страшен изглед!

29 август, 2020
0a87c408d0bd7a721107


Иако видот за прв пат е забележан во 2014 година, истражувачите проценија дека фатените примероци на гигантски желки биле стари меѓу 40 и 80 години.

Фотографијата на „уловот“ ја објавија биолозите кои работат за сојузната држава Флорида, т.е. нејзината агенција која се занимава со риболов и заштита на дивиот свет, и изјави дека овие влекачи, познати и како видови Macrochelys suwanniensis, за прв пат биле забележани во природата во 2014 година. Тие се пронајдени во стапица во Њу Ривер Крик лоциран северно од Гејнсвил додека трет примерок бил пронајден во близина на првата стапица.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris