Не верувајте им на сите: 5 хороскопски знаци кои лажат најдобро!

4 октомври, 2020
хор

Лагите не се секогаш лоша работа, понекогаш тие се единствениот начин да се избегнат кавги, но меѓу луѓето сепак постои став дека е подобро да се каже вистината.

Без разлика дали сте поборник за повремено лажење или се залагате само и исклучиво за вистината, не е лошо да знаете кои хороскопски знаци имаат најголем талент за невистина:

Близнаци
Нивната неискреност честопати не е намерна, но сепак се случува затоа што Близнаците доста често се предомислуваат. Некако им е тешко да се држат до она што го рекоа, па честопати излегува дека се лажговци, дури и кога тоа воопшто не било намера.

Рак

Припадниците на овој знак се многу креативни, што им овозможува брзо да излезат со лаги на самото место. Раковите лажат кога ќе се обидат да се извлечат од неволја, па на првиот знак дека се приближува неволја, лесно ќе дојдат до цело сценарио што ќе ги ослободи од обвиненијата.

Лав

Лавовите се драматични и нивната потреба да бидат во центарот на вниманието често ги инспирира да претеруваат со нештата. Кога ќе го сторат тоа, тие само сакаат да бидат поинтересни, најмногу затоа што вистината им е здодевна.

Вага
Кога лажат, лажат за да ја зачуваат хармонијата за која толку многу се стремат. Се разбира, понекогаш зад нивните лаги се кријат злобни лаги, но тие обично се обидуваат да бидат добри со секого, дури и по цена на вистината.

Риба
Пријателски и полни со сочувство, Рибите понекогаш ќе продолжат да играат матична картичка, дури и ако треба да лажат за да бидат убедливи. Рибите инаку се многу искрен хороскопски знак, што уште повеќе го отежнува препознавањето дали лажат или не.