НЕБЕСЕН СПЕКТАКЛ: Неверојатна глетка од лансирањето на ракетата “SPACE X” во орбитата

19 јуни, 2020
nebo

Минатата сабота, воздушната вселенска компанија Space X, ја лансирше ракетата Falcon 9 ѝ е испратен нов сателит од моделот Starlink во орбитата.

Ракетата е лансирана од комплексот на вселенски центар „Ј. Ф. Кенеди “на Флорида, непосредно во време кога изгрева сонцето. Зачудувачки траги и поглед на небото остави летот Falcon 9, пренесоа сведоците.

Саботното лансирање е деветта мисија по ред, и неговата цел е создавање на мега-соѕвездието Starlink.

Сателитите се дизајнирани да обезбедат брз пристап на Интернет каде било на Земјата, особено на оддалечени места.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi