Неделен хороскоп: Јарец разочаран од ситуацијата на работа, Девицата очекува ново познанство

18 октомври, 2020
ХОР

ОВЕН
Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Скоро секој план што е планиран вид на средба или службено патување е одложен или откажан. Веќе подолго време сте разочарани од емотивната сфера. Официјално ја завршувате врската знаејќи дека тоа е најдоброто решение за вас. Здравјето е нестабилно и укажува на проблеми со притисокот.

БИК

Фокусирани сте на финансиите. Потребна ви е финансиска инјекција. Се обидувате да пронајдете спонзор и да се распрашате за условите за подигање заем. Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со партнерот е толку напната и неконзистентна што ја прекинувате врската. Во областа на здравјето, ве очекуваат стари проблеми со алергии.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте прилично незадоволни од ситуацијата на работа. Очекувавте многу од деловната соработка, а сега таа е нагло прекината. Доброто расположение ви го враќа личност која штотуку сте ја запознале. Изгледа весело, интелигентно и отворено и уживате во опуштена комуникација со неа. Кога станува збор за здравјето, органите за дишење се чувствителни.

РАК
Полни сте со позитивна енергија и имате впечаток дека можете да ги решите сите пречки. Ова е токму она што го правите на изненадување на вашите колеги. Делумно сте задоволни од емоционалната сфера. Вие би сакале вашиот сопружник да биде повнимателен кон вас. Кога станува збор за здравјето, обрнете внимание на вашата исхрана. Можни се проблеми со дигестивниот систем.

ЛАВ
Вие сте доста амбициозни и успешни. Постигнувате деловен договор што значи многу за понатамошен развој на компанијата. Ситуацијата во бракот не е претставена како хармонична. Проблемите се поврзани со финансиите, па поради нив има несогласувања со некој близок. Кога станува збор за здравјето, главата е чувствителна.

ДЕВИЦА
Не можете да најдете заеднички јазик со вашите колеги. Постои меѓусебна иритација, но обидете се да не ја покажете. Ако сте слободни, ве чека нов познаник. Нема да бидете воодушевени од тоа како со другата личност. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате проблеми со хроничен притисок.

ВАГА
Вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа. Го работите она што го сакате непречено и за тоа добивате прилично солидна плата. Ако сте зафатени, тотално сте неисполнети од врската. Мислите дека има многу проблеми, но вашиот партнер и вие не успевате да ги решите. Исти или слични проблеми се повторуваат. Вие сте задоволни од вашата здравствена состојба.

ШКОРПИЈА

Се чувствувате фрустрирани од работата. Тековниот период е полн со проблеми што не успевате да ги решите колку и да се трудите. Вие сте многу задоволни од емоционалната сфера. Вашиот партнер ви дава љубов и поддршка што ве прави да се чувствувате сакани и безбедни. Здравјето не е најдобро прикажано и укажува на проблеми со урогениталниот тракт.

СТРЕЛЕЦ
Преокупирани сте со деловни обврски и сите ги правите што е можно попрофесионално и навремено. Задоволни сте од стабилни финансии. Областа на брак не е најдобро претставена. Имате впечаток дека саканата личност е премногу нервозна. Не можете да се опуштите и ви недостасува опуштената домашна атмосфера. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ
Разочарани сте од ситуацијата на работа. Сè е проблем: соработка со колегите, како и лоши финансии. Се обидувате да направите сè што зависи од вас. Лошата деловна состојба се манифестира преку лошата емотивна врска со саканата личност. Не обрнувате доволно внимание на тоа заради деловни проблеми. Кога станува збор за здравјето, имате проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Можете да извршувате дневни задачи без никакви потешкотии. Нема толпа или стрес на работа што ви одговара. Веќе некое време сте незадоволни од вашата врска со партнерот. Не се разбирате. Имате слаба комуникација и во жарот на расправија раскинувате. Здравјето е солидно. Сомневајте се во она што го претпочитате: одење на масажа или пливање.

РИБА
Вознемирени сте од ситуацијата на работа. Ве очекуваат многу проблеми. Beе бидете под стрес и нема да знаете што прво да направите. Имате многу разбирање за вашиот партнер. Јасно ви е дека има премногу обврски и дека е нервозен поради тоа. Вие го поддржувате. Здравјето не е најдобро. Ве очекуваат проблеми со нервите и притисокот.