Нејзиниот отров може да убие 20 луѓе одеднаш!

30 јуни, 2020
779835_kobra_ls

Жителите во близина на езерото во Прачин Бури во централниот дел на Тајланд, беа шокирани кога ја видоа сцената кога “кралската кобра” ја бркаше многу помалата змија.
Видеото на социјалните мрежи за многу брзо време стана вирално, а во него се гледа како кобрата долга 3,7 метри, ја брка, а потоа и ја голта значително помалата змија.

  • Жртвата веќе беше мртва кога стигна во устата на кобрата. Не можеме да помогнеме затоа што тоа е природен екосистем – изјави еден од жителите.

Кралската кобра е отровна змија широко распространета во Индија и Југоисточна Азија. Таа е на црвената листа на IUCN од 2010 година со статус на ранлива врста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi