Необичен трик кој привлекува богатство како магнет: Направете го ова во тоалетот и веднаш ќе забележите разлика!

26 октомври, 2020
solja

Ако сакате да знаете како да привлечете пари и други добри работи во вашиот живот, еве совети предложени од фенг шуи! Веќе ви откривме какви бои треба да има вашиот паричник за да имате повеќе пари, а сега дознајте како можете да привлечете финансиска благосостојба со промена на единствена навика!

Фенг Шуи смета дека водата е многу важен елемент во домот, бидејќи е еден од најмоќните и најнежните елементи на планетата. На секое живо суштество му треба вода, без која животот на нашата планета не би се одвивал. Експертите за фенг шуи ја применуваат водата и симболиката на нејзиниот проток во различни аспекти од нашите животи, а меѓу нив има и финансии. Ако сакате фенг шуи, сигурно сте виделе украсни фонтани кои треба да бидат поставени во домот, но ако не сте подготвени за ваков чекор, постои едноставен трик што може да привлече повеќе пари. „Лошите“ протоци на вода негираат пари и благосостојба, а еден од нив е тоалетот. Капакот на тоалетот секогаш треба да го држите затворен кога не го користите, со што се спречува „протекување“ на енергијата што привлекува благосостојба, а со тоа и пари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum