Необична анти-стрес терапија: Јапонците со кршење плочки ја ослободуваат негативната енергија

8 декември, 2020
stres foto shutteerstock_1000x0

Фабриката за плочки во јапонскиот град Нигати им нуди на клиентите необичен начин за ублажување на стресот и вознемиреноста предизвикана од пандемијата на вирусот корона.

Клиентите можат да се пријават преку Интернет за да дојдат во фабриката и да кршат плочки, колку и да сакаат. Дали би го пробале овој метод?

Една од учесниците, Такисава Тојоко, не го криеше својот ентузијазам откако скрши неколку плочки. “Мислам дека сум во можност да скршам многу повеќе плочки отколку што очекував. Забележав дека ја имам мојата моќ. Иако некои пукнаа, иако не можев да ги скршам сите, и тоа ме натера да се чувствувам навистина убаво”, рече таа.

Еве уште неколку начини како да го ублажите стресот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris