Несреќата ве следи, а не знаете зошто: Овие 3 знаци имаат лоша среќа во љубовта, работата и пријателството!

30 октомври, 2020
znaci

Сите од нас имаме моменти во животот кога едноставно „не ни оди“ па затоа мислиме дека сме „родени под лоша ѕвезда“. Астролозите тврдат дека лошата среќа ги прати овие 3 знаци!

Девица
Систематските и практични Девици се многу вешти во решавањето на туѓите проблеми. Тие ќе им дадат одличен совет на другите луѓе, но не знаат како да си помогнат самите на себе.

Цел живот се обидуваат да ги „исправат кривите дрини“ и токму кога ќе воведат ред во еден сегмент, ги чека катастрофа во друг, за никогаш да не можат да се релаксираат и да уживаат во животот. Тие честопати се прашуваат што му згрешиле на Бога, па затоа се придружени со лоша среќа.

Вага

Тие сакаат да бидат детективи, да демаскираат лажговци и да делат правда.Вагите не се задоволни што морале да вложат енергија во, како што сметаат, проблем на целото општество.

Тие го доживуваат стареењето како голема лична трагедија и не трпат брчки на лицето и сиви влакна во косата. Во зрелоста, тие копнеат по помлад партнер кој ќе ги обожава, но дури и кога ќе остварат таква врска, Вагата е сомнителна и се прашува дали помладиот партнер ги избрал заради искуство или социјален статус.

Риба
Луѓето родени во овој хороскопски знак се проклетство за себе. Тие имаат своја визија за светот кој е драстично различен од реалноста, но наместо да се прилагодат на околностите, тие продолжуваат да живеат во свет на имагинација.

Тие ги туркаат проблемите под тепих, како на работа, така и во љубовта и пријателство, бидејќи веруваат дека другите луѓе нема да бидат лоши за нив. Ова е особено изразено кога Рибите ќе бидат понесени од емоции.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum