НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНИТО! Има 102 години, пуши, пие вино! Ова е тајната на доброто здравје на Мејза

29 октомври, 2020
284289_screenshot-18_ff_1000x0

Нејзиниот сопруг почина кога имал 65 години, секогаш беше во форма и беше наставник по физичко образование.

Мејзи Странг не следи никаков медицински совет, не зема никакви лекови, а сепак го доживеа својот 102 роденден.

Оваа баба од Глазгов штотуку прослави пресвртница во нејзиниот живот или нејзиниот 102 роденден. Пуши 20 цигари дневно веќе 75 години, а се чини дека цигарите не и пречат, но тоа не е нејзината единствена навика.

Исто така, пие една чаша вино секоја вечер пред спиење, но само една. Но, има еден порок, а тоа се бананите.

Најмногу пушела во периодот кога работела како секретарка на уредникот на „Daily Express“.

– Секогаш пушеше додека работеше на нејзината машина за пишување – изјави нејзиниот син Сенди, кој има 65 години. Таа започнала да јаде банани токму во времето кога работела.

Поради роковите, таа немаше време за ручек, па на брзина јадеше банани, како и денес. Откако започнала да пуши како тинејџер, престана само еднаш на 5 недели, додека беше во болница затоа што го скрши бутот во нејзините 90-ти години.

И кога конечно ја пуштија од болницата, таа веднаш се врати на цигарите и шардонето.

– Некако е апсурдно да помислам на многу луѓе кои пушат некое време и поради тоа имаат здравствени проблеми. Мајка ми е парадокс – вели Сенди. Иронично, нејзиниот сопруг почина кога тој имаше 65 години, секогаш беше во форма и беше наставник по физичко образование.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum