Нов хит на TikTok: Тргна да ја запроси, а таа го „лупна“ по главата (ВИДЕО)

23 ноември, 2020
befunky-collage

Романтично запросување во стилот на Disney тргна наопаку – момче кое има „историја“ на лажни барања предизвика интересна реакција од девојката со своето клекување на едно колено, но на крајот сето тоа заврши добро

Барем таа не рече „не“ за тоа, многу го коментираа видео-запросувањето кое стана вирален хит последните денови. Имено, неочекуваната реакција на девојката кон момчето кое ја запроси за време на патувањето во Disneyland можеби не го направи моментот толку магичен колку што веројатно би сакал парот, но барем ги прослави, пренесува Fox.

За среќа, иако оваа приказна може да има незгоден почеток, наводно има среќен крај.

Грејси О’Нил неодамна на својата страница на TikTok сподели видео од нејзиниот сопруг како ja запросил во Disneyland. Иако видеото е старо неколку години, таа го постави на нејзината страница TikTok дури кон крајот на минатата недела. Оттогаш стана вирално и има над 5,6 милиони прегледи.

На снимката се гледа како Грејси стои покрај своето момче додека позираат пред замокот Disney. По фотосесијата, нејзиното момче почнува да се спушта на едното колено во традиционалната „ќе се омажиш за мене?“ поза.

@hgoneill

in my defense I thought he was trolling me #fyp #foryoupage

♬ original sound – Gracie

Грејси, сепак, јасно не сметаше дека е сериозен во однос на претходните шеги со лажни предлози. Така, таа првично одговори со „удирање“ по главата. Според описот на видеото, таа помисли дека се шегува.

Сепак, излегува дека нејзиното момче било сериозно.

Откако доби по глава, тој продолжува да го вади прстенот и вели: „Овојпат не се шегувам“.

После виралниот успех на приказната, О’Нил реши да го сподели целото видео, кое продолжува откако ќе го прифати барањето. На снимката се гледа како реагира со шок и радост и јасно вели „да“.

@hgoneill

seriously the happiest day of my life!!

♬ original sound – Gracie

Во описот на видеото, таа напиша: „Сериозно, најсреќниот ден во мојот живот“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi