Новинарката која со денови ги следи изборите запеа и стана ХИТ на социјалните мрежи: „Имам само една желба!“

6 ноември, 2020
b514f1f4-f7dd-4452-b87b-e4239f138ae1

Видео од американска новинарка стана хит на Твитер откако го отпеа Божиќниот хит на Мараја Кери, „All I want for Christmas“.

Во САД, пребројувањето на гласовите сè уште трае, а многумина едвај ги чекаат вестите. Еден од нив е новинарка од телевизиската станица WNEP Chelsea Strub која пееше додека известуваше за изборите.

„Секој новинар во моментов“, напиша таа покрај снимката на која се слуша нејзиниот препев на позната песна, во која пее дека има само една желба, да слушне некои новости за пребројувањето на гласовите.

Патем, се чини дека исходот од изборите се приближува откако Бајден ја зголеми предноста во Невада.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi